RS/MI
A.net/MI
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Grand Haven High School Track & Field and Cross Country - Grand Haven, Michigan
you RUN the place
17001 Ferris Street, Grand Haven, Michigan, 49417, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Sara Jacobs
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
6
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2012 / 2013 - (2 articles)
2013 / 2014 - (4 articles)
All News
Search
2013 Results - Grand Valley State Laker Challenge
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Mar 24th 2013, 2:39am
Comments
Grand Valley State Laker Challenge
Mar 20, 2013 to Mar 22, 2013
Allendale, MI, US
« Filter Results by Team: »
Allegan
Allendale
Battle Creek Lakeview
Big Rapids
Big Rapids Crossroads Academy
Carson City-Crystal
Central Montcalm
Chippewa Hills
Constantine
Coopersville
DeWitt
East Kentwood
Eau Claire
Evart
Farwell
Fenton
Fruitport
Gary West Side
Grand Haven
Grand Rapids Christian
Grand Rapids Forest Hills Northern
Grand Rapids Kenowa Hills
Grand Rapids South Christian
Grand Rapids TC
Grand Rapids West Catholic
Grandville
Grandville Calvin Christian
Hastings
Holland West Ottawa
Hopkins
Hudsonville High School
Jenison
Kalamazoo Central
Kent City
Lowell
Ludington
Maple Valley
Marcellus
Montague
Mt. Pleasant
Muskegon Mona Shores
Muskegon Orchard View
Muskegon Reeths-Puffer
New Buffalo
Newaygo
Niles
Ovid-Elsie
Parchment
Reed City
Saugatuck
Schoolcraft
Spring Lake
St. Clair Shores Lake Shore
St. Joseph
Traverse City Central
Wyoming Godwin Heights
Wyoming Kelloggsville
Wyoming Rogers
Zeeland East
Zeeland West
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
60h
|
4x300m
|
4x600m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
60h
|
4x300m
|
4x600m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
PV
Mens 60m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Kevin
East Kentwood
07.12
nwi
1
2
Getter, Kewon
East Kentwood
07.18
nwi
1
2
Bradford, Chris
Muskegon Mona Sh
07.18
nwi
2
4
Jones, Gary
Allegan
07.19
nwi
1
4
Phillip, Travon
Kalamazoo Centra
07.19
nwi
2
6
Betts-Render, Johndrieus
Muskegon Reeths-
07.22
nwi
1
7
Karcher, Trent
Chippewa Hills
07.23
nwi
1
8
Emerson, Jared
Chippewa Hills
07.24
nwi
2
9
Parsons, Brad
DeWitt
07.26
nwi
2
10
Smith, Blake
DeWitt
07.27
nwi
1
11
Brown, Asantay
Muskegon Mona Sh
07.28
nwi
2
12
Austell, Lyndon
Kalamazoo Centra
07.33
nwi
2
13
Metoki, Sonny
Big Rapids
07.36
nwi
2
14
Harris, Justin
East Kentwood
07.37
nwi
2
15
Lacy, James
Holland West Ott
07.82
nwi
1
Mens 60m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Smith, Kevin
East Kentwood
07.12
nwi
1
2
Betts-Render, Johndrieus
Muskegon Reeths-
07.21
nwi
3
3
Lacy, James
Holland West Ott
07.26
nwi
13
3
Karcher, Trent
Chippewa Hills
07.26
nwi
1
5
Jones, Gary
Allegan
07.27
nwi
11
6
Ambs, Brett
Battle Creek Lak
07.29
nwi
1
7
Getter, Kewon
East Kentwood
07.30
nwi
5
8
Smith, Blake
DeWitt
07.31
nwi
8
9
Emerson, Jared
Chippewa Hills
07.33
nwi
8
9
Parsons, Brad
DeWitt
07.33
nwi
9
11
Harris, Justin
East Kentwood
07.34
nwi
7
11
Phillip, Travon
Kalamazoo Centra
07.34
nwi
12
13
Brown, Asantay
Muskegon Mona Sh
07.35
nwi
8
14
Bradford, Chris
Muskegon Mona Sh
07.38
nwi
8
14
Metoki, Sonny
Big Rapids
07.38
nwi
9
16
Austell, Lyndon
Kalamazoo Centra
07.41
nwi
3
17
Kole, Dylan
Grand Rapids Ken
07.42
nwi
3
18
Smith, Chandler
Zeeland East
07.43
nwi
13
19
Cameron, Love
Wyoming Kelloggs
07.44
nwi
4
19
Sinclair, Ben
Grandville
07.44
nwi
12
21
Sargent, Marquon
Muskegon Mona Sh
07.46
nwi
10
22
Hyrsl, Adam
Hastings
07.47
nwi
7
22
Gorman, Gabe
Lowell
07.47
nwi
6
22
Smith, Kevin
Battle Creek Lak
07.47
nwi
5
25
Maclean, Alex
Big Rapids
07.48
nwi
9
26
Westra, Corey
Zeeland East
07.49
nwi
6
27
Sterk, Chad
Grandville
07.51
nwi
13
28
Diaz, Louie
Hudsonville High
07.52
nwi
4
29
Clark, Logan
Traverse City Ce
07.54
nwi
1
30
Landis, Kyle
Allendale
07.56
nwi
5
30
VanOrman, Levii
Zeeland East
07.56
nwi
2
32
Haynes, Zack
Hudsonville High
07.57
nwi
2
33
Schepperly, TJ
Traverse City Ce
07.58
nwi
3
34
Condelee, Ato
Holland West Ott
07.61
nwi
10
35
Riley, Dereko
Muskegon Reeths-
07.63
nwi
3
35
Kellah, Essa
Wyoming Godwin H
07.63
nwi
10
37
Jennings, Quantre
Kalamazoo Centra
07.64
nwi
7
38
Raap, AJ
Allendale
07.65
nwi
8
38
Helsel, Mason
Grand Rapids Ken
07.65
nwi
13
40
Freeman, Justin
Holland West Ott
07.66
nwi
1
41
massey, Derek
Lowell
07.67
nwi
13
41
Mundt, Johnny
Spring Lake
07.67
nwi
11
43
Tweh, Michael
Mt. Pleasant
07.68
nwi
1
43
Knox, Shawn
Fruitport
07.68
nwi
7
43
Brannan, Josh
DeWitt
07.68
nwi
7
46
darcy, nate
Coopersville
07.70
nwi
2
47
Maricic, Dejon
DeWitt
07.72
nwi
9
48
Scane, Connor
Allegan
07.73
nwi
6
49
Bennie, Tanner
Zeeland East
07.74
nwi
4
49
Grissom, Michael
Muskegon Mona Sh
07.74
nwi
5
51
Thompson, Elijah
Niles
07.75
nwi
9
51
Bel, Jalen
Grandville
07.75
nwi
5
51
Hatcher, Marcus
Niles
07.75
nwi
6
54
Barnum, Skyler
Chippewa Hills
07.76
nwi
2
54
Massaquoi, Marcus
Wyoming Godwin H
07.76
nwi
13
54
Munday, Julian
Muskegon Reeths-
07.76
nwi
12
57
Hairston, Al
Muskegon Orchard
07.77
nwi
4
57
Andre, Price
Wyoming Kelloggs
07.77
nwi
11
59
Kieft, Brennan
Muskegon Reeths-
07.79
nwi
4
59
Autman, Kylan
Muskegon Orchard
07.79
nwi
5
59
Green, Robert
Big Rapids
07.79
nwi
13
62
Carter, Isaish
Kalamazoo Centra
07.80
nwi
13
63
Olrich, Mason
Mt. Pleasant
07.81
nwi
8
63
smith, dontrell
Niles
07.81
nwi
1
65
knoll, nick
Niles
07.82
nwi
12
65
Orsinger, Eric
Grand Rapids Ken
07.82
nwi
10
67
Schild, Austin
Grand Haven
07.83
nwi
11
67
Berry, Will
Mt. Pleasant
07.83
nwi
3
67
Los, Yong
Mt. Pleasant
07.83
nwi
7
70
Feirick, Jason
Grandville
07.84
nwi
10
71
Sihavong, Kenny
Zeeland West
07.85
nwi
5
71
McClary, Shae
Grand Rapids Ken
07.85
nwi
10
71
Carter, Damon
Hastings
07.85
nwi
12
71
Williams, Carson
Hastings
07.85
nwi
9
75
Kendall, Steven
Hastings
07.86
nwi
12
76
Vandenberg, Steve
Grandville Calvi
07.87
nwi
11
76
Doan, Vinh
Zeeland West
07.87
nwi
12
78
Vasquez, Austin
Holland West Ott
07.88
nwi
1
79
Mayweather, Robert
East Kentwood
07.89
nwi
11
79
Troung, Micheal
Wyoming Kelloggs
07.89
nwi
6
81
Spicer, Jon
Big Rapids
07.92
nwi
5
82
Dushane, Corey
Zeeland West
07.96
nwi
10
83
Jasch, Nick
Zeeland West
08.01
nwi
2
84
Weber, Marc
Traverse City Ce
08.02
nwi
4
85
Guerrero, Marcus
Chippewa Hills
08.04
nwi
2
86
Brewer, Brian
Hudsonville High
08.05
nwi
2
87
Edwards, Brennan
Hudsonville High
08.07
nwi
6
87
Wahr, Brice
Fruitport
08.07
nwi
8
87
Carter, Mac
Grand Haven
08.07
nwi
3
90
Ernsberger, Donnie
Battle Creek Lak
08.08
nwi
8
91
Gingrich, Skylar
Grandville Calvi
08.11
nwi
11
92
Bonilla, Adrian
Grandville
08.12
nwi
10
93
Devos, Kevin
Allendale
08.18
nwi
3
94
Edwards, Kyle
Spring Lake
08.20
nwi
5
94
hart, louis
Lowell
08.20
nwi
9
96
Roundtree, Willie
Allendale
08.22
nwi
2
97
Ingalls, Marlin
Spring Lake
08.23
nwi
4
98
panetta, logan
Coopersville
08.25
nwi
4
99
Woltjer, Jake
Grandville
08.27
nwi
2
100
Olsen, Dakota
Spring Lake
08.28
nwi
3
101
spicer, aj
Coopersville
08.33
nwi
6
102
licari, jake
Coopersville
08.37
nwi
11
103
Knight, Caleb
Grandville Calvi
08.40
nwi
7
104
Bryant, Jake
Grandville Calvi
08.79
nwi
7
Mens 60m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Lonnie
Gary West Side
07.13
nwi
1
2
Moore, Brandon
Montague
07.30
nwi
1
3
Barnes, Darius
Gary West Side
07.31
nwi
1
4
Jones, Darnell
Gary West Side
07.33
nwi
1
5
Hull, Justin
Constantine
07.43
nwi
1
6
Lamb, Zac
Marcellus
07.45
nwi
1
7
Collins, Andre
Carson City-Crys
07.47
nwi
2
8
Joostberns, Zach
Hopkins
07.48
nwi
2
9
Green, Jon
Reed City
07.50
nwi
1
10
Linstead, Brandon
Parchment
07.51
nwi
2
11
Ford, Wyatt
Montague
07.52
nwi
1
12
Korytkowski, Bret
Newaygo
07.53
nwi
2
13
Cebelak, Ben
Kent City
07.55
nwi
2
14
Gonzales, Marcelino
Parchment
07.57
nwi
2
15
New, Mason
Marcellus
07.57
nwi
2
16
Hatfield, Collin
Reed City
07.58
nwi
2
Mens 60m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Lonnie
Gary West Side
07.18
nwi
2
2
Hull, Justin
Constantine
07.29
nwi
8
3
Barnes, Darius
Gary West Side
07.33
nwi
6
4
Moore, Brandon
Montague
07.39
nwi
3
5
Lamb, Zac
Marcellus
07.41
nwi
9
6
Jones, Darnell
Gary West Side
07.41
nwi
4
7
Green, Jon
Reed City
07.47
nwi
1
8
Ford, Wyatt
Montague
07.48
nwi
1
9
Collins, Andre
Carson City-Crys
07.50
nwi
6
10
Korytkowski, Bret
Newaygo
07.52
nwi
1
11
Joostberns, Zach
Hopkins
07.53
nwi
9
12
Hatfield, Collin
Reed City
07.53
nwi
2
13
Gonzales, Marcelino
Parchment
07.55
nwi
9
14
New, Mason
Marcellus
07.55
nwi
9
15
Linstead, Brandon
Parchment
07.55
nwi
7
15
Cebelak, Ben
Kent City
07.55
nwi
1
17
Jones, Andre'
Reed City
07.57
nwi
8
18
Blackmer, Tim
Montague
07.59
nwi
8
19
Brown, Chad
Kent City
07.60
nwi
8
20
Rodenburg, Shane
Kent City
07.62
nwi
4
21
Voelker, Eric
Reed City
07.68
nwi
8
22
Sanders, Kala
Eau Claire
07.70
nwi
3
23
Hodgson, Donavan
Parchment
07.75
nwi
2
24
Tobias, Gunner
Maple Valley
07.76
nwi
4
25
Jones, Jordan
Eau Claire
07.77
nwi
1
26
Reiff, Taylor
Constantine
07.80
nwi
6
27
Danley, Dylan
Evart
07.81
nwi
2
28
Olsen, Tyler
Marcellus
07.85
nwi
7
28
Brownell, Tanner
Maple Valley
07.85
nwi
1
30
Price, Jake
Ovid-Elsie
07.87
nwi
7
30
Collings, Quincy
Hopkins
07.87
nwi
5
32
Newton, Alex
Evart
07.89
nwi
3
33
Steffens, Anthony
Hopkins
07.90
nwi
3
33
Smith, Frank
Carson City-Crys
07.90
nwi
5
35
Reed, Tony
Marcellus
07.91
nwi
4
36
Ordway, Kenny
Ovid-Elsie
07.93
nwi
5
37
Turner, Jacob
Farwell
07.94
nwi
9
38
Welch, Robbie
Maple Valley
07.94
nwi
3
39
Johnson, Dominique
Eau Claire
07.95
nwi
9
40
Kernohan, Dylan
Ovid-Elsie
07.96
nwi
2
41
Beedy, Will
Carson City-Crys
08.01
nwi
5
42
Perez, John
New Buffalo
08.02
nwi
5
43
Kennedy, Dylan
Maple Valley
08.04
nwi
4
44
Bupp, Montana
Central Montcalm
08.07
nwi
2
45
Failing, Robert
Carson City-Crys
08.08
nwi
6
45
Earnst, Jordan
Montague
08.08
nwi
7
47
Porter, Steve
New Buffalo
08.10
nwi
5
48
Hill, Josh
Schoolcraft
08.11
nwi
8
49
cook, mackenna
Newaygo
08.12
nwi
5
50
Davis, Logan
Central Montcalm
08.13
nwi
3
51
Balcom, Logan
Constantine
08.20
nwi
7
52
Woodman, Ryan
Newaygo
08.24
nwi
8
53
Wiley, Shane
Farwell
08.29
nwi
6
54
Worline, Zach
Parchment
08.30
nwi
9
55
Schaendorf, Spencer
Hopkins
08.34
nwi
5
56
Briatta, Cosmo
New Buffalo
08.36
nwi
4
57
Alexander, Deqwane
Eau Claire
08.37
nwi
3
58
Baldwin, Tyson
Constantine
08.39
nwi
1
58
Kosclelski, Joey
Saugatuck
08.39
nwi
3
58
Braman, Trenton
Central Montcalm
08.39
nwi
4
61
Loew, Aaron
Central Montcalm
08.46
nwi
9
62
Maxwell, Jason
Saugatuck
08.53
nwi
3
63
Buffin, Patrick
Schoolcraft
08.54
nwi
6
63
Garland, Aron
Big Rapids Cross
08.54
nwi
7
65
Gonzalez, Bobby
Schoolcraft
08.59
nwi
7
66
Marshall, Adam
Schoolcraft
08.60
nwi
7
67
Buccilli, Lucas
Farwell
08.61
nwi
6
68
Hyde, Glenn
Big Rapids Cross
08.65
nwi
5
69
Rand, Chris
Big Rapids Cross
08.69
nwi
1
69
Phelps, Josh
Evart
08.69
nwi
6
71
Drew, Bobby
Saugatuck
08.76
nwi
2
71
Schoen, Cruise
Evart
08.76
nwi
1
73
Block, Andrew
Saugatuck
08.83
nwi
4
74
Fabis, Ben
New Buffalo
08.95
nwi
4
75
Nystrom, James
Big Rapids Cross
09.26
nwi
8
76
dosch, carl
Newaygo
09.34
nwi
6
Mens 200m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ambs, Brett
Battle Creek Lak
22.55
nwi
1
2
Emerson, Jared
Chippewa Hills
22.91
nwi
4
3
Jones, Gary
Allegan
22.99
nwi
2
4
Metoki, Sonny
Big Rapids
23.24
nwi
11
5
Stovall, Jalen
East Kentwood
23.27
nwi
1
6
Schwannecke, TJ
Traverse City Ce
23.34
nwi
1
7
Karcher, Trent
Chippewa Hills
23.49
nwi
4
8
Lacy, James
Holland West Ott
23.64
nwi
5
9
Jones, Kenny
Kalamazoo Centra
23.68
nwi
2
10
Sargent, Marquon
Muskegon Mona Sh
23.82
nwi
9
11
Smith, Chandler
Zeeland East
24.00
nwi
4
12
Kole, Dylan
Grand Rapids Ken
24.03
nwi
3
13
Smith, Kevin
Battle Creek Lak
24.04
nwi
2
14
Mckinney, Devin
East Kentwood
24.06
nwi
1
15
Westra, Corey
Zeeland East
24.15
nwi
4
16
Grissom, Michael
Muskegon Mona Sh
24.25
nwi
11
17
Mundt, Johnny
Spring Lake
24.28
nwi
4
18
Johnson, Jake
DeWitt
24.35
nwi
3
19
Edel, Brandon
Ludington
24.36
nwi
5
20
Long, Nate
Zeeland West
24.46
nwi
7
21
Gruizinga, Brandt
Grand Haven
24.52
nwi
4
22
Diaz, Louie
Hudsonville High
24.55
nwi
2
23
Gorman, Gabe
Lowell
24.63
nwi
9
24
Thompson, Elijah
Niles
24.69
nwi
3
25
Olrich, Mason
Mt. Pleasant
24.71
nwi
5
26
Hardy, Austin
Muskegon Reeths-
24.72
nwi
6
27
Krammer, Ben
Fruitport
24.75
nwi
8
28
Kellah, Essa
Wyoming Godwin H
24.88
nwi
7
29
Orsinger, Eric
Grand Rapids Ken
24.91
nwi
7
30
Scane, Connor
Allegan
24.95
nwi
2
31
Schepperly, TJ
Traverse City Ce
25.05
nwi
6
32
Hatcher, Marcus
Niles
25.06
nwi
6
33
Yockey, Oliver
DeWitt
25.07
nwi
7
34
Vasquez, Austin
Holland West Ott
25.09
nwi
5
35
darcy, nate
Coopersville
25.11
nwi
9
36
Haynes, Zack
Hudsonville High
25.15
nwi
2
37
Robinson, Andrew
Grandville
25.18
nwi
10
38
Proefrock, Spencer
Spring Lake
25.36
nwi
7
39
Brinks, Casey
Zeeland West
25.41
nwi
8
39
Carter, Isaish
Kalamazoo Centra
25.41
nwi
5
41
Watson, Pierce
Lowell
25.53
nwi
11
42
Baker, Chris
Grandville
25.54
nwi
10
43
Berry, Will
Mt. Pleasant
25.66
nwi
9
44
Troung, Micheal
Wyoming Kelloggs
25.89
nwi
1
45
Schroeder, Mike
Grand Haven
25.97
nwi
5
46
Knox, Shawn
Fruitport
26.02
nwi
7
47
panetta, logan
Coopersville
26.03
nwi
10
48
Kieft, Brennan
Muskegon Reeths-
26.12
nwi
6
48
Marquis, Thurman
Wyoming Kelloggs
26.12
nwi
1
50
Arjona, Miguel
Hastings
26.15
nwi
6
51
Massaquoi, Marcus
Wyoming Godwin H
26.43
nwi
3
52
Maurer, Alex
Hastings
26.57
nwi
8
53
Toering, Chris
Grandville
27.10
nwi
8
54
Palaske, Adam
Grandville
27.15
nwi
8
55
Disselkoen, Brad
Grandville Calvi
29.09
nwi
10
Mens 200m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Jonvae
Gary West Side
22.71
nwi
1
2
Johnson, Lonnie
Gary West Side
22.78
nwi
1
3
Hull, Justin
Constantine
23.85
nwi
2
4
Ford, Wyatt
Montague
23.87
nwi
2
5
Micka, Jacob
Ovid-Elsie
24.02
nwi
1
6
Bowers, Juan
Parchment
24.09
nwi
3
7
Taylor, Justin
Kent City
24.18
nwi
2
8
Delaney, Travis
Ovid-Elsie
24.46
nwi
2
9
Forbes, Loren
Hopkins
25.06
nwi
5
10
Newton, Alex
Evart
25.20
nwi
1
11
Waldo, Damian
Saugatuck
25.22
nwi
4
12
Gill, Tony
Newaygo
25.23
nwi
2
13
Reiff, Taylor
Constantine
25.38
nwi
3
14
Danley, Dylan
Evart
25.48
nwi
4
15
Driver, Devontea
Eau Claire
25.54
nwi
7
16
Brownell, Tanner
Maple Valley
25.67
nwi
3
17
Bailey, John
Marcellus
25.76
nwi
4
18
Steffens, Anthony
Hopkins
25.83
nwi
5
19
Becerra, Jesus
Reed City
25.95
nwi
1
20
Butchbaker, Allen
Marcellus
26.11
nwi
4
21
Verner, Travis
New Buffalo
26.23
nwi
5
22
Wiley, Shane
Farwell
26.32
nwi
5
23
Pitchford, Trey
Parchment
26.44
nwi
3
24
Gilmurrah, Michael
Reed City
26.45
nwi
4
25
Cutler, Bryce
Farwell
26.48
nwi
3
26
Staff, Jared
Carson City-Crys
26.84
nwi
2
26
Sears, Doug
Maple Valley
26.84
nwi
5
28
hunter, zac
Newaygo
27.07
nwi
6
29
Alexander, Deqwane
Eau Claire
27.13
nwi
7
30
Braman, Trenton
Central Montcalm
27.31
nwi
6
31
Gonzalez, Bobby
Schoolcraft
27.42
nwi
7
32
Curtis, Adam
Big Rapids Cross
27.62
nwi
5
33
Mitchell, Jordan
Saugatuck
27.63
nwi
6
34
Buffin, Patrick
Schoolcraft
27.66
nwi
4
35
Hyde, Glenn
Big Rapids Cross
27.69
nwi
6
36
Loew, Aaron
Central Montcalm
28.14
nwi
6
37
Regina, Justin
New Buffalo
29.31
nwi
6
Mens 400m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burnett, TJ
Wyoming Kelloggs
49.67
1
2
Ambs, Brett
Battle Creek Lak
49.68
1
3
Schwannecke, TJ
Traverse City Ce
51.00
1
4
Van Eck, Andersen
Grandville
52.51
1
5
Ambs, Mike
Battle Creek Lak
52.57
1
6
London, David
East Kentwood
52.71
1
7
Drake-Todd, Jeffrey
East Kentwood
53.43
3
8
meyer, andy
Coopersville
53.51
3
9
Warber, Charlie
Spring Lake
53.65
3
10
Dukes, Latear
Chippewa Hills
53.72
4
11
Sosa, Ariel
East Kentwood
53.80
4
12
Berzley, Scott
Grand Rapids Ken
54.00
3
13
Meier, Jon
Muskegon Reeths-
54.09
2
14
Chittenden, Jake
Spring Lake
54.31
1
15
Knox, Steven
Muskegon Mona Sh
54.34
1
15
Daldos, Jared
Hudsonville High
54.34
2
17
knoll, nick
Niles
54.52
2
18
Chandler, Libo
Muskegon Mona Sh
54.60
5
19
Hovingh, Ethan
Allendale
54.76
3
20
Racette, Adam
East Kentwood
54.90
2
21
Bel, Jalen
Grandville
54.96
3
22
Lantz, Alex
DeWitt
55.08
2
23
VanDam, Justin
Hudsonville High
55.16
2
24
Heil, Nicolas
Fruitport
55.35
6
25
Lozano, Antonio
Zeeland West
55.54
5
26
Russell, Eric
Chippewa Hills
55.72
4
27
Kieft, Collin
Spring Lake
55.77
3
28
Hood, Larry
Mt. Pleasant
55.92
7
29
Stryker, Ben
Holland West Ott
55.99
6
29
Washington-Sain, Cameron
Battle Creek Lak
55.99
5
31
Espinoza, Zander
Allendale
56.14
5
32
howe, justin
Coopersville
56.15
3
33
Lewellan, Forrest
Traverse City Ce
56.32
6
34
Edel, Brandon
Ludington
56.36
6
35
Wasilewski, Ryan
Muskegon Mona Sh
56.46
4
36
Bowers, Garrett
Hastings
56.77
10
37
Brown, Alexander
Niles
56.81
4
38
Smyk, Matthew
Holland West Ott
57.16
5
38
Clark, Jack
Grand Haven
57.16
7
40
Lippert, John
DeWitt
57.26
2
41
Miller, Jacob
Hastings
57.29
6
42
McGee, Collin
Lowell
57.38
10
43
Smith, Simeon
Kalamazoo Centra
57.53
2
44
Ellermets, Will
Hudsonville High
57.64
2
45
Jordan, Jacob
Wyoming Godwin H
57.79
4
46
Jack, Tyler
Grand Rapids Ken
57.88
6
47
Hession, Cole
Zeeland West
57.95
5
48
Cummings, Aaron
Grand Haven
57.98
8
49
Kramer, Asa
Mt. Pleasant
58.13
8
50
Norman, Cheyene
Ludington
58.17
8
51
Waldron, Andrew
Muskegon Reeths-
58.24
9
52
Bennie, Tanner
Zeeland East
58.32
4
53
Maricic, Dejon
DeWitt
58.58
4
54
Brown, Derek
Niles
58.60
6
55
Schlosser, Nick
Mt. Pleasant
58.63
5
56
meintsma, kam
Coopersville
58.82
8
57
Vongprachanh, Cody
Zeeland West
58.84
5
58
Dey, Mason
Chippewa Hills
59.03
4
58
Nelson, Joe
Zeeland East
59.03
3
60
Tilden, Ike
Zeeland East
59.26
6
61
Ike, Kyle
Grandville
59.34
9
62
Hairston, Al
Muskegon Orchard
59.65
8
62
Dalman, Jake
Hastings
59.65
6
64
Belcher, Josh
Traverse City Ce
59.81
7
65
Weeda, Neil
Grandville Calvi
59.85
9
66
Kessler, Alex
Grandville
59.99
8
67
Brink, Zach
Grandville Calvi
1:00.03
9
68
Smith, Kayland
Muskegon Orchard
1:00.09
8
69
Jordan, Matt
Muskegon Reeths-
1:00.44
9
70
Nichols, Adam
Fruitport
1:00.50
7
71
Davey, Chance
Fruitport
1:01.25
8
72
VandeKopple, Gavin
Lowell
1:02.79
9
73
VanKlompenberg, Hunter
Grandville Calvi
1:03.40
9
74
Dodde, Spencer
Allendale
1:05.13
7
75
Nnebedum, Chinma
Kalamazoo Centra
1:05.18
9
--
Sakun, Brandon
Holland West Ott
DNF
7
Mens 400m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sims, Carlton
Gary West Side
51.08
1
2
Buggs, Deronte
Gary West Side
52.54
1
3
Glover, Jare
Gary West Side
53.83
1
4
Tobias, Gunner
Maple Valley
54.83
1
5
Micka, Jacob
Ovid-Elsie
55.03
1
6
Delaney, Travis
Ovid-Elsie
55.35
2
7
Mikel, Cody
Parchment
55.67
1
8
Webbert, Wes
Saugatuck
56.50
5
9
Young, Cory
Eau Claire
56.59
6
10
Merren, Blaine
Hopkins
56.66
7
11
Ford, Wyatt
Montague
56.90
2
12
giese, brit
Newaygo
57.34
3
13
Kennedy, Dylan
Maple Valley
57.53
5
14
Primm, Neal
Marcellus
57.63
3
15
Waterman, Andy
Constantine
58.00
3
16
newfer, brandon
Newaygo
58.10
4
17
Rudloff, Anthony
Constantine
58.30
2
18
Kernohan, Dylan
Ovid-Elsie
58.50
4
19
Becerra, Jesus
Reed City
58.62
3
20
Waterman, Daniel
Constantine
58.64
7
21
Chapa, Andrew
Parchment
58.70
2
22
Eichberg, Michael
Eau Claire
58.82
6
23
French, Erin
Maple Valley
59.09
5
24
Mumper, Mike
Newaygo
59.61
4
25
Curnick, Jacob
Saugatuck
59.78
7
26
Shaffer, Ryan
Parchment
59.89
2
27
Davis, Logan
Central Montcalm
59.92
6
28
Betcher, Marc
Hopkins
59.99
7
29
Cutler, Bryce
Farwell
1:00.01
4
30
Welch, Billie
Montague
1:00.21
5
31
Sonnevil, Tayler
Marcellus
1:00.35
6
32
Hugenot, Drew
Carson City-Crys
1:00.39
4
33
Olsen, Tyler
Marcellus
1:00.65
6
34
Gilmurrah, Michael
Reed City
1:01.60
3
35
Curtis, Adam
Big Rapids Cross
1:01.69
5
36
VanAssche, Kavoceya
Big Rapids Cross
1:02.82
5
37
Flinn, Cody
Carson City-Crys
1:03.22
5
38
Barnard, Andrew
Grand Rapids TC
1:03.23
6
39
Pivanti, Rene
Big Rapids Cross
1:04.54
5
40
Parshall, Zach
Evart
1:04.73
5
41
Marek, Brad
Reed City
1:05.23
7
42
Parsons, Austen
Saugatuck
1:05.78
7
43
Stepheny, James
Carson City-Crys
1:07.05
4
44
Eichberg, Christopher
Eau Claire
1:08.08
6
45
Francis, Michael
Hopkins
1:08.83
7
46
Phelps, Josh
Evart
1:09.01
6
47
Ahlers, Kenny
Evart
1:32.92
6
Mens 800m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Plaska, Sam
Zeeland West
1:59.44
1
2
Cichon, Adam
East Kentwood
2:02.24
1
3
Sisovsky, Travis
Grandville
2:03.53
1
4
Braizer, Donavan
Grand Rapids Ken
2:04.08
1
5
Ackley, Johnny
Traverse City Ce
2:04.34
1
6
Ruiz, Clark
Big Rapids
2:05.00
1
7
Austin, Elliot
Spring Lake
2:05.88
1
8
Freeman, Cody
Grandville
2:07.80
1
9
Kolonowski, Ben
Hastings
2:07.92
1
10
Hoppstock, Graham
Niles
2:08.90
1
11
Khodl, Sean
Lowell
2:09.00
1
12
Cope, Forrest
Battle Creek Lak
2:09.39
1
13
NYKAMP, DONOVAN
Holland West Ott
2:09.64
1
14
Cramer, Matt
Zeeland East
2:09.91
1
15
KUYTEN, GABE
Holland West Ott
2:10.34
1
16
Mohamed, Ramadhan
East Kentwood
2:11.16
1
17
Bundy, Adam
Grand Rapids Ken
2:11.77
1
18
Marshall, Cam
Traverse City Ce
2:12.26
1
19
Holwerda, Jake
Hudsonville High
2:12.42
1
20
Butcher, Derek
DeWitt
2:12.90
1
21
Heberling, Brent
Big Rapids
2:12.95
1
22
Williams, Dionte
Wyoming Kelloggs
2:13.46
1
23
Hendricks, Noah
Fruitport
2:13.91
1
24
Wooning, Alex
Coopersville
2:14.13
1
25
Yoder, Chris
Mt. Pleasant
2:14.31
1
26
Wojciechowski, Joe
DeWitt
2:14.74
1
27
Jennings, Quinton
Allendale
2:15.10
1
28
Athy, Calvin
Hudsonville High
2:15.68
1
29
Piatt, Charles
Chippewa Hills
2:15.79
1
30
Westlake, Skylar
Grandville Calvi
2:16.14
1
31
Chittenden, Jake
Spring Lake
2:16.28
1
32
Cook, Connor
Zeeland West
2:16.34
1
33
Williams, Donovan
Kalamazoo Centra
2:17.69
1
33
DeBruin, Mitchel
Grandville Calvi
2:17.69
1
35
Petersen, Brent
Grand Haven
2:17.90
1
36
Painter, David
Chippewa Hills
2:19.96
1
37
Gilder, Jason
Grandville
2:20.64
1
38
alexander, jalen
Niles
2:20.89
1
39
Diamond, Zach
Lowell
2:22.85
1
40
Moore, Sean
Mt. Pleasant
2:23.86
1
41
Miller, Jacob
Hastings
2:24.41
1
42
Barajas, Ramiro
Wyoming Godwin H
2:25.29
1
43
Dennis, Darryl
Wyoming Godwin H
2:26.64
1
44
Leach, TJ
Coopersville
2:27.64
1
45
Bell, Matt
Muskegon Reeths-
2:31.61
1
46
Villanueva, Andrew
Zeeland East
2:33.55
1
47
Meeusen, Luke
Fruitport
2:34.28
1
48
Oswald, Zack
Allendale
2:35.68
1
49
Lanning, Andrew
Grandville
2:35.73
1
Mens 800m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Dijon
Gary West Side
2:06.95
1
2
Pompey, Marcus
Marcellus
2:09.65
1
3
knight, zack
Newaygo
2:10.13
1
4
Carlson, Austin
Eau Claire
2:11.21
1
5
Schultz, Luke
Farwell
2:11.28
1
6
Freestone, Samuel
Saugatuck
2:12.04
1
7
Carter, Marcus
Gary West Side
2:13.09
1
8
Montoya, Andres
Constantine
2:13.66
1
9
Granzotto, Michael
Saugatuck
2:14.45
1
10
Wamhoff, John
Hopkins
2:14.97
1
11
Reed, Hunter
Eau Claire
2:15.17
1
12
Smith, Max
Newaygo
2:15.56
1
13
McKenzie, Forrest
Marcellus
2:16.41
1
14
Dick, Nathanial
Grand Rapids TC
2:16.69
1
15
Hurst, Luke
Ovid-Elsie
2:17.61
1
16
Danley, John
Evart
2:18.17
1
17
Martin, Max
Montague
2:23.24
1
18
Rood, Austin
Maple Valley
2:23.55
1
19
Hoffman, Mitch
Grand Rapids TC
2:24.28
1
20
Craig, Tyler
Carson City-Crys
2:25.82
1
21
Ude, Franz
Grand Rapids TC
2:25.99
1
22
Waling, Linden
Parchment
2:27.61
1
23
Hartwick, Kyle
Constantine
2:28.10
1
24
Lenning, Ben
Schoolcraft
2:29.73
1
25
Baldwin, Joesph
Central Montcalm
2:29.95
1
26
Rantz, Steven
Parchment
2:30.16
1
27
Schutter, Tommy
Kent City
2:31.29
1
28
Scott, Tyler
Montague
2:31.61
1
29
Brandley, Mark
Big Rapids Cross
2:32.85
1
30
Duddles, Andy
Big Rapids Cross
2:33.30
1
31
Langman, Dan
Maple Valley
2:34.22
1
32
Fasbender, Nate
Reed City
2:36.12
1
33
Butler, Patrick
New Buffalo
2:36.40
1
34
Santos, Rey
Kent City
2:37.15
1
35
Pardee, Ty
Ovid-Elsie
2:39.32
1
36
EVANS, JACOB
Schoolcraft
2:43.80
1
37
Wetters, Micha
Evart
2:44.54
1
38
Verburg, Josh
Hopkins
2:51.59
1
39
Coston, Tylor
Carson City-Crys
2:56.71
1
40
Haney, Brian
Grand Rapids TC
2:58.56
1
41
Salas, Roberto
New Buffalo
2:59.65
1
42
Moore, Jacob
Reed City
3:53.18
1
Mens 1600m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Millenbach, Cass
Grandville
4:24.06
1
2
Doetterrer, Kyle
Traverse City Ce
4:25.37
1
3
Nowicki, Zac
Grandville Calvi
4:28.56
1
4
Ruiz, Clark
Big Rapids
4:28.89
1
5
Rylaarsdam, Andrew
Grandville Calvi
4:29.17
1
6
Tafelsky, Taylor
Hudsonville High
4:33.27
1
7
Leahy, Ryan
St. Joseph
4:34.47
1
8
Cichon, Adam
East Kentwood
4:38.25
1
9
Clark, Alex
Grandville Calvi
4:39.34
1
10
Sousley, Kyle
Allegan
4:39.70
1
11
Pfahler, Stephen
St. Joseph
4:40.11
1
12
Jurgens, Logan
Grandville Calvi
4:41.84
1
13
Felton, Charlie
St. Joseph
4:42.07
1
14
Edwards, Keefer
Traverse City Ce
4:42.62
1
15
Ritter, Matt
Ludington
4:45.91
1
16
Berry, David
St. Joseph
4:46.51
1
17
Kohler, Brandon
Zeeland West
4:46.99
1
18
Lindsay, Jack
Hudsonville High
4:47.52
1
19
SUAREZ, TITO
Holland West Ott
4:47.59
1
20
Heberling, Brent
Big Rapids
4:48.09
1
21
Kolito, Mitch
DeWitt
4:48.18
1
22
Pippel, Justin
Grand Haven
4:48.67
1
23
Smith, Matt
Grandville
4:48.78
1
24
Kimble, Nate
DeWitt
4:49.52
1
25
Tarsa, Nicholas
Traverse City Ce
4:49.78
1
26
Streiff, Aaron
Zeeland West
4:50.71
1
27
Morehead, Marshall
Grandville Calvi
4:50.98
1
28
Wilson, Blake
Battle Creek Lak
4:51.07
1
29
Suarez, Matt
Coopersville
4:53.52
1
30
Simonds, Luke
Grand Rapids Ken
4:53.94
1
31
Mohamed, Ramadhan
East Kentwood
4:54.55
1
32
Main, Devon
Hudsonville High
4:54.85
1
33
MacAuliffe, Cam
Traverse City Ce
4:55.59
1
34
Johnson, Luke
Ludington
4:56.35
1
35
Kordupel, Tom
Spring Lake
4:56.83
1
36
Visser, Abe
Grandville Calvi
4:57.59
1
37
Cichon, Eric
East Kentwood
4:58.37
1
38
Elliott, Kevin
Grand Rapids Ken
4:58.61
1
39
KUYTEN, GABE
Holland West Ott
4:59.14
1
40
MOENCH, WILL
Holland West Ott
5:00.31
1
41
King, Aaron
Fruitport
5:02.51
1
42
Chamberlain, Kyle
Hudsonville High
5:03.33
1
43
Maness, Micah
Allendale
5:04.08
1
44
Momber, Gabe
Grand Rapids Ken
5:05.62
1
45
VanOostern, Brandon
Battle Creek Lak
5:06.09
1
46
Funk, Kyle
Grand Haven
5:06.25
1
47
Tolles, Morgan
Hastings
5:06.63
1
48
Webster, Demetrice
East Kentwood
5:07.17
1
49
Deyoung, Andy
Muskegon Reeths-
5:08.31
1
50
Sale, Turner
Grand Haven
5:08.56
1
51
Scheffler, Aaron
DeWitt
5:08.72
1
52
Suarez, Kapo
Coopersville
5:08.88
1
53
Galligan, Connor
Spring Lake
5:09.93
1
54
Diamond, Zach
Lowell
5:10.43
1
55
NYKAMP, DONOVAN
Holland West Ott
5:10.83
1
56
Galligan, Ryan
Spring Lake
5:10.87
1
57
Rau, Kellen
Grandville
5:10.95
1
58
Neal, Robert
Mt. Pleasant
5:11.02
1
59
Collins, Ronnie
Hastings
5:11.53
1
60
Kroening, Cameron
Muskegon Orchard
5:12.23
1
61
Montgomery, Kyle
Mt. Pleasant
5:13.45
1
62
Jordan, Joe
Grand Rapids Ken
5:13.53
1
63
Miles, John
Grand Haven
5:13.63
1
64
Schmidt, Chip
Allendale
5:14.42
1
65
alexander, jalen
Niles
5:14.47
1
66
Hysell, Nick
Muskegon Reeths-
5:15.85
1
67
Vashista, Ishan
Mt. Pleasant
5:16.45
1
68
Powell, Balion
DeWitt
5:18.01
1
69
Barajas, Ramiro
Wyoming Godwin H
5:18.39
1
70
Schieber, Farup
Kalamazoo Centra
5:19.23
1
71
Oates, Chris
Chippewa Hills
5:19.62
1
72
leonard, charles
Niles
5:19.73
1
73
Coulston, Stuart
Niles
5:20.39
1
74
Wolffis, Jake
Grandville
5:20.60
1
75
Flores, Dominic
Fruitport
5:21.07
1
76
Becker-Rust, George
Battle Creek Lak
5:21.27
1
77
Taylor, Pat
Muskegon Mona Sh
5:22.37
1
78
Rice, Derek
Zeeland East
5:22.45
1
79
Foco, Hunter
Zeeland West
5:23.95
1
80
Driessnack, Christian
Mt. Pleasant
5:24.74
1
81
Macdonald, Nick
Lowell
5:24.93
1
82
Sanchez, David
Zeeland East
5:26.22
1
83
smith, josh
Coopersville
5:29.17
1
84
Olsen, Neil
Muskegon Mona Sh
5:29.51
1
85
Brower, Jarek
Zeeland West
5:30.21
1
86
Dennis, Darryl
Wyoming Godwin H
5:31.30
1
87
Fisher, Shayden
Grandville
5:32.08
1
88
Baxter, Brance
Battle Creek Lak
5:32.27
1
89
Dixon, Jeff
Muskegon Orchard
5:34.10
1
90
Mix, Degean
Hastings
5:34.21
1
90
Austin, Sam
Allendale
5:34.21
1
92
Oates, Jim
Chippewa Hills
5:34.48
1
93
Warmoth, Will
Spring Lake
5:37.97
1
94
Boynton, Austin
Muskegon Mona Sh
5:38.14
1
95
Mathis, Nick
Chippewa Hills
5:42.27
1
96
Chilcote, Travis
Muskegon Reeths-
5:43.05
1
97
Miller, Chace
Hastings
5:43.85
1
98
Slater, Aaron
Kalamazoo Centra
5:44.20
1
99
Johansen, Aidan
Big Rapids
5:45.14
1
100
Timmer, Nate
Allendale
5:49.57
1
101
Ramirez-chacon, Eduardo
Wyoming Godwin H
5:52.07
1
102
hourani, anthony
Coopersville
5:52.34
1
103
Brouwer, Josiah
Grandville
5:52.50
1
104
Nelson, Kyle
Zeeland East
5:53.10
1
105
Santucci, Aaron
Grandville
5:54.27
1
106
Jacobs, Hunter
Big Rapids
5:54.52
1
107
VandenBerg, Marc
Lowell
5:54.63
1
108
Dorgan, Kendrick
Kalamazoo Centra
5:58.96
1
109
Taber, Mitch
Kalamazoo Centra
5:59.93
1
110
Kellog, Noah
Muskegon Reeths-
6:07.74
1
111
Walter, Jared
Grandville
6:17.91
1
112
Ayala, Cesar
Wyoming Godwin H
6:18.56
1
113
Brubaker, Travis
Lowell
7:16.54
1
--
Keplinger, Mack
Zeeland East
DNF
1
Mens 1600m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Will
Kent City
4:39.34
1
2
Frank, Brandon
Farwell
4:45.63
1
3
Smith, Dijon
Gary West Side
4:47.41
1
4
Wamhoff, John
Hopkins
4:49.42
1
5
Springer, Clayton
Saugatuck
4:51.33
1
6
English, Kamren
New Buffalo
4:51.42
1
7
Jones, David
Constantine
4:51.43
1
8
Pettinga, Jacob
Saugatuck
4:51.86
1
9
Hurst, Luke
Ovid-Elsie
4:52.71
1
10
Dick, Nathanial
Grand Rapids TC
4:55.47
1
11
Zagacki, Chad
Reed City
4:57.13
1
12
Scott, Santana
Evart
4:58.62
1
13
RING, MATT
Schoolcraft
5:01.70
1
14
Craig, Tyler
Carson City-Crys
5:03.29
1
15
Blackhawk, Charles
Gary West Side
5:09.49
1
16
Rood, Austin
Maple Valley
5:10.43
1
17
Carter, Marcus
Gary West Side
5:15.30
1
18
Miester, Kurt
Farwell
5:15.94
1
19
Klitchman, Travis
Eau Claire
5:16.39
1
20
Brandley, Mark
Big Rapids Cross
5:17.85
1
21
Zuniga, Brennen
Montague
5:17.90
1
22
Woerdehoff, Alex
New Buffalo
5:18.65
1
23
Ude, Franz
Grand Rapids TC
5:23.36
1
24
Hartley, Isaac
Constantine
5:23.59
1
25
Rantz, Steven
Parchment
5:23.82
1
26
Hernandez, Rolando
Eau Claire
5:24.02
1
27
Hiekoop, Josaiah
Grand Rapids TC
5:24.68
1
28
Schutter, Tommy
Kent City
5:25.51
1
29
Dunham, Rivver
Newaygo
5:27.52
1
30
Walker, Drake
Reed City
5:28.51
1
31
Eldridge, Seth
Parchment
5:29.64
1
32
Holtsclaw, Jacob
Saugatuck
5:30.53
1
33
Pivanti, Rene
Big Rapids Cross
5:30.68
1
34
BALCOM, JARED
Schoolcraft
5:30.94
1
35
Sonnevil, Dylan
Marcellus
5:31.80
1
36
Hendrixion, Scott
Montague
5:32.26
1
37
Bowen, Joey
Farwell
5:32.32
1
38
VanPelt, Riley
New Buffalo
5:33.93
1
39
Morse, Spencer
Montague
5:35.42
1
40
Szeszulski, Cole
Marcellus
5:35.58
1
41
newton, coley
Newaygo
5:35.85
1
42
Benevidez, Taylor
Carson City-Crys
5:36.47
1
43
Fuller, Ethan
Big Rapids Cross
5:36.93
1
44
Willaford, Dominik
Ovid-Elsie
5:37.02
1
45
Wilson, Brandon
Maple Valley
5:37.43
1
46
Kline, Hunter
Constantine
5:38.72
1
47
Mena, Juan
Maple Valley
5:40.03
1
48
Amstutz, Ezra
Constantine
5:40.43
1
49
SCOTT, CALVIN
Schoolcraft
5:40.80
1
50
Swartz, Nathan
Marcellus
5:42.22
1
51
Bluitt, Rakeem
Gary West Side
5:43.69
1
52
Inoue, Akira
Evart
5:43.85
1
53
Johnson, Gordon
Ovid-Elsie
5:44.84
1
54
Santos, Rey
Kent City
5:45.51
1
55
Baldwin, Joesph
Central Montcalm
5:50.19
1
56
McGahey, Matt
Reed City
5:50.37
1
57
Miller, Dallas
Newaygo
5:52.31
1
58
Palinkas, Jeremy
Central Montcalm
5:53.70
1
59
Yuan, Kasan
New Buffalo
5:58.97
1
60
Myers, Alex
Central Montcalm
6:01.38
1
61
Fasbender, Nate
Reed City
6:02.80
1
62
Miller, Dakota
Hopkins
6:04.09
1
63
Wu, James
Big Rapids Cross
6:05.54
1
64
DEVOE, DAVIS
Schoolcraft
6:07.22
1
65
Ledford, Wyatt
Maple Valley
6:18.06
1
66
Coston, Tylor
Carson City-Crys
6:34.60
1
67
Basney, Caleb
Central Montcalm
6:38.36
1
68
Lathrop, Chris
Montague
6:41.41
1
69
Haas, Mason
Marcellus
6:53.27
1
Mens 60m Hurdles Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mckinney, Devin
East Kentwood
08.48
nwi
1
2
Hunter-Smith, Justin
Muskegon Orchard
08.50
nwi
1
3
Emerson, Jared
Chippewa Hills
08.52
nwi
1
4
Hession, Mitch
Zeeland West
08.56
nwi
1
5
Lloyd, Antoine
East Kentwood
08.59
nwi
1
6
Taylor, Aaron
Traverse City Ce
08.62
nwi
1
7
Tran, Jason
Zeeland West
08.63
nwi
1
8
Burnett, TJ
Wyoming Kelloggs
09.00
nwi
1
9
Dawes, Mitch
Hudsonville High
09.03
nwi
2
10
Couturier, Nate
Allendale
09.06
nwi
2
11
Beachnau, Sean
Grand Rapids Ken
09.14
nwi
2
12
Watson, Pierce
Lowell
09.15
nwi
2
13
Love, Jake
Battle Creek Lak
09.16
nwi
2
14
McNamara, Clay
Grandville
09.20
nwi
2
15
Arndt, Ryan
Zeeland West
09.24
nwi
2
16
Riemersma, Kyle
Zeeland East
09.36
nwi
2
Mens 60m Hurdles Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Mckinney, Devin
East Kentwood
08.41
nwi
7
2
Taylor, Aaron
Traverse City Ce
08.51
nwi
7
3
Tran, Jason
Zeeland West
08.62
nwi
7
4
Lloyd, Antoine
East Kentwood
08.69
nwi
4
5
Emerson, Jared
Chippewa Hills
08.80
nwi
9
6
Hession, Mitch
Zeeland West
08.86
nwi
2
7
Burnett, TJ
Wyoming Kelloggs
08.88
nwi
6
8
Hunter-Smith, Justin
Muskegon Orchard
08.90
nwi
5
9
Dawes, Mitch
Hudsonville High
08.95
nwi
2
10
Arndt, Ryan
Zeeland West
09.12
nwi
4
11
Beachnau, Sean
Grand Rapids Ken
09.15
nwi
9
12
Love, Jake
Battle Creek Lak
09.18
nwi
4
13
Couturier, Nate
Allendale
09.27
nwi
8
14
Watson, Pierce
Lowell
09.28
nwi
4
15
McNamara, Clay
Grandville
09.30
nwi
3
16
Riemersma, Kyle
Zeeland East
09.40
nwi
9
17
Garlock, Tom
Allegan
09.43
nwi
8
18
Lippert, John
DeWitt
09.52
nwi
6
19
Butler, Devin
Zeeland East
09.55
nwi
7
20
Drummer, Forest
Kalamazoo Centra
09.56
nwi
6
21
Yockey, Oliver
DeWitt
09.70
nwi
3
21
Millender, Amonte
Holland West Ott
09.70
nwi
7
23
Belcher, Josh
Traverse City Ce
09.76
nwi
3
23
Hrusovsky, Brice
Lowell
09.76
nwi
3
25
Jean Claude, Jephte
Traverse City Ce
09.77
nwi
6
26
Siska, Joey
Hastings
09.88
nwi
5
26
Brink, Zach
Grandville Calvi
09.88
nwi
6
26
Wixson, John
Chippewa Hills
09.88
nwi
4
29
Dalman, Jake
Hastings
09.90
nwi
2
30
Anderson, Robert
DeWitt
09.94
nwi
3
31
belanger, connor
Coopersville
09.95
nwi
1
32
Casey, Collin
Grand Haven
09.99
nwi
5
33
Adle, Rhys
Traverse City Ce
10.06
nwi
1
34
Pekel, Alan
Fruitport
10.08
nwi
7
35
Moon, Nathan
East Kentwood
10.09
nwi
9
36
Morrow, David
Battle Creek Lak
10.10
nwi
5
37
Homik, Ryan
Holland West Ott
10.13
nwi
6
38
Arjona, Miguel
Hastings
10.14
nwi
9
39
Sampson, Jacob
Muskegon Reeths-
10.16
nwi
2
40
Reynolds, Aaron
East Kentwood
10.19
nwi
4
41
Shimp, Evan
Grand Rapids Ken
10.21
nwi
1
42
Stepter, Lionel
Battle Creek Lak
10.28
nwi
4
43
Essenburg, Lucas
Allegan
10.29
nwi
5
44
Mathis, Brandon
Zeeland East
10.30
nwi
3
45
Brown, Tevin
Wyoming Kelloggs
10.32
nwi
1
46
Spica, Frank
Grandville
10.35
nwi
6
47
Brewer, Brian
Hudsonville High
10.36
nwi
5
48
Robinson, Andrew
Grandville
10.38
nwi
8
49
Trevino, Nate
DeWitt
10.41
nwi
1
50
Brooks, Mitchell
Hastings
10.53
nwi
3
51
Grayson, Andre
Kalamazoo Centra
10.59
nwi
3
52
Martin, Michael
Battle Creek Lak
10.68
nwi
9
53
Tokarczyk, Justin
Muskegon Mona Sh
10.70
nwi
7
54
Vanden Berg, Jake
Grandville
10.85
nwi
1
55
schlatter, hunter
Coopersville
10.87
nwi
8
56
Bloomer, Tristan
Zeeland East
10.88
nwi
5
56
VanderOord, Keenan
Muskegon Mona Sh
10.88
nwi
8
58
Kelley, Liam
Lowell
10.93
nwi
5
59
Thayer, Gavin
Mt. Pleasant
11.14
nwi
1
60
booth, koby
Coopersville
11.17
nwi
1
61
Raap, Nolan
Zeeland West
11.26
nwi
2
62
Dey, Mason
Chippewa Hills
11.71
nwi
9
63
Toney, Josh
Mt. Pleasant
12.65
nwi
8
64
Hunter, Isaac
Fruitport
12.72
nwi
4
65
Oswald, Zack
Allendale
12.79
nwi
2
66
Asencio, Marcos
Grandville Calvi
13.93
nwi
1
--
Edwards, Brennan
Hudsonville High
DQ
nwi
6
Mens 60m Hurdles Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Upshaw, Khalil
Gary West Side
08.72
nwi
1
2
VanderSyde, Kyle
Hopkins
09.06
nwi
1
3
bradley, conor
Newaygo
09.19
nwi
1
4
Perry, Tannon
Saugatuck
09.26
nwi
1
5
Caywood, Nick
Hopkins
09.29
nwi
1
5
Nisse, Ryan
Maple Valley
09.29
nwi
1
7
Disbrow, Cameron
Farwell
09.69
nwi
1
8
Kealy, Mitch
Marcellus
10.01
nwi
2
9
Shockey, Chris
Carson City-Crys
10.06
nwi
2
10
Craig, Alec
Schoolcraft
10.15
nwi
2
11
Stockhill, Chase
Kent City
10.36
nwi
2
12
Britman, Odessa
Parchment
10.57
nwi
2
13
Eddy, Joe
Maple Valley
10.61
nwi
2
14
VanDyke, Austin
Parchment
10.85
nwi
2
15
Peterson, Joseph
Montague
11.93
nwi
2
--
Poolman, Andrew
Saugatuck
DQ
nwi
1
Mens 60m Hurdles Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Upshaw, Khalil
Gary West Side
08.89
nwi
5
2
Perry, Tannon
Saugatuck
09.34
nwi
2
3
Nisse, Ryan
Maple Valley
09.41
nwi
5
4
VanderSyde, Kyle
Hopkins
09.46
nwi
5
5
Poolman, Andrew
Saugatuck
09.52
nwi
3
6
Caywood, Nick
Hopkins
09.63
nwi
3
7
bradley, conor
Newaygo
09.66
nwi
5
8
Disbrow, Cameron
Farwell
09.86
nwi
1
9
Peterson, Joseph
Montague
09.98
nwi
2
10
Kealy, Mitch
Marcellus
10.05
nwi
5
11
Shockey, Chris
Carson City-Crys
10.08
nwi
1
12
Eddy, Joe
Maple Valley
10.40
nwi
1
13
Stockhill, Chase
Kent City
10.45
nwi
3
14
Craig, Alec
Schoolcraft
10.50
nwi
4
15
VanDyke, Austin
Parchment
10.51
nwi
2
16
Britman, Odessa
Parchment
10.58
nwi
5
17
Smith, Brenden
Farwell
10.66
nwi
5
18
Blighton, Nathan
Eau Claire
10.87
nwi
5
19
Weber, Ross
Eau Claire
10.92
nwi
4
20
Gebben, Jack
Parchment
10.97
nwi
2
21
Hartley, Isaac
Constantine
11.08
nwi
1
22
Sears, Doug
Maple Valley
11.12
nwi
3
23
Hyde, David
Reed City
11.34
nwi
1
24
giese, brit
Newaygo
11.46
nwi
2
25
Riley, Richie
Parchment
11.72
nwi
1
26
Marek, Brad
Reed City
11.77
nwi
4
27
Klug, Robert
Central Montcalm
11.79
nwi
4
27
Smith, Schuyler
Reed City
11.79
nwi
3
29
Fadayomi, Temi
Big Rapids Cross
11.88
nwi
2
30
Romig, Andrew
Marcellus
11.98
nwi
2
31
Beegle, Eli
Constantine
12.08
nwi
4
32
Francis, Michael
Hopkins
12.75
nwi
3
33
Flinn, Cody
Carson City-Crys
12.88
nwi
1
34
Stepheny, James
Carson City-Crys
17.65
nwi
1
Mens 4x300m Relay Div I and II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Glass
,
Smith
,
Riggins
,
McElwee-
East Kentwood
2:25.16
1
2
Raap
,
Tran
,
Postma
,
Plaska
Zeeland West
2:31.26
2
3
Millenba
,
McNamara
,
Freeman
,
Sinclair
Grandville
2:31.63
1
4
Smith
,
Lantz
,
Anderson
,
Parsons
DeWitt
2:34.06
1
5
Green
,
Hood
,
Olrich
,
Schlosse
Mt. Pleasant
2:34.60
2
6
Phillip
,
Smith
,
Williams
,
Thomas
Kalamazoo Centra
2:34.76
3
7
VanDam
,
Holst
,
Daldos
,
Dawes
Hudsonville High
2:34.89
1
8
Couturie
,
Raap
,
Espinoza
,
Hovingh
Allendale
2:35.17
1
9
massey
,
McGee
,
khodl
,
Khodl
Lowell
2:35.81
3
10
Beachnau
,
Berzley
,
Kunst
,
Hagen
Grand Rapids Ken
2:36.06
3
11
Chandler
,
Wasilews
,
Knox
,
Brown
Muskegon Mona Sh
2:36.37
4
12
Kuiper
,
Rylaarsd
,
Hop
,
Nagelkir
Grandville Calvi
2:36.69
2
13
Binder
,
Butler
,
Mathis
,
Nelson
Zeeland East
2:37.21
2
14
Jean Cla
,
Lutes
,
Williams
,
Adle
Traverse City Ce
2:37.62
3
15
meyer
,
howe
,
meintsma
,
vankempe
Coopersville
2:37.78
4
16
Bowers
,
Hyrsl
,
Kolonows
,
Williams
Hastings
2:39.07
1
17
Wollisto
,
Russell
,
Dukes
,
Wixson
Chippewa Hills
2:39.08
3
18
Davey
,
Nichols
,
Heil
,
Gilson
Fruitport
2:39.74
4
19
Mendez
,
Garlock
,
Sousley
,
Jones
Allegan
2:39.76
1
20
Smyk
,
Stryker
,
Homik
,
Vasquez
Holland West Ott
2:40.25
3
21
Brown
,
knoll
,
smith
,
craig
Niles
2:40.67
1
22
Morren
,
Sculley
,
Veldhous
,
DeVries
Grandville
2:40.71
3
23
Meier
,
Betts-Re
,
Waldron
,
White
Muskegon Reeths-
2:40.95
2
24
Williams
,
Jordan
,
Warfield
,
Burnett
Wyoming Kelloggs
2:41.02
2
25
Warber
,
Gabris
,
Elliot
,
Proefroc
Spring Lake
2:41.28
3
26
Edel
,
Johnson
,
Ritter
,
Schwass
Ludington
2:41.98
1
27
Felton
,
Pfahler
,
Leahy
,
Berry
St. Joseph
2:43.70
2
28
Comai
,
Schroede
,
Clark
,
Cummings
Grand Haven
2:46.07
2
29
Love
,
Ernsberg
,
Nova
,
Stepter
Battle Creek Lak
2:46.18
2
Mens 4x300m Relay Div III and IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cebelak
,
Wilson
,
Taylor
,
Rodenbur
Kent City
2:32.27
1
2
Barnes
,
Jones
,
Wadley
,
Upshaw
Gary West Side
2:32.56
1
3
Bradford
,
Bradford
,
Voelker
,
Jones
Reed City
2:33.32
1
4
VanderSy
,
Forbes
,
Spitzer
,
Caywood
Hopkins
2:35.87
2
5
Eddy
,
Nisse
,
Welch
,
Tobias
Maple Valley
2:36.03
2
6
Reed
,
New
,
Kealy
,
Pompey
Marcellus
2:37.22
2
7
Perry
,
Webbert
,
Anshutz
,
Brown
Saugatuck
2:37.69
2
8
Carlson
,
Johnson
,
Jones
,
Weber
Eau Claire
2:37.71
3
9
Eldridge
,
Chapa
,
VanDyke
,
Mikel
Parchment
2:38.23
1
10
Ford
,
Blackmer
,
Peterson
,
Welch
Montague
2:40.44
3
11
Waterman
,
Rudloff
,
Montoya
,
Jones
Constantine
2:41.11
3
12
bradley
,
Gill
,
harringt
,
Korytkow
Newaygo
2:41.13
1
13
Turner
,
Touchton
,
Hernden
,
Rohdy
Farwell
2:41.84
1
14
Delaney
,
Price
,
Ordway
,
Micka
Ovid-Elsie
2:42.48
2
15
Newton
,
Danley
,
Danley
,
Long
Evart
2:44.00
3
16
Briatta
,
Perez
,
Porter
,
Verner
New Buffalo
2:45.35
3
17
Hill
,
Santman
,
Sharp
,
Marshall
Schoolcraft
2:45.77
2
18
Bupp
,
Ledin
,
Davis
,
Beckley
Central Montcalm
2:47.87
3
19
Metcalf
,
Hopkins
,
Miller
,
Smith
Carson City-Crys
2:55.55
2
20
Fadayomi
,
Wu
,
Rand
,
Ruelle
Big Rapids Cross
3:03.59
3
Mens 4x600m Relay Div I and II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Freeman
,
Slagh
,
Van Eck
,
Sisovsky
Grandville
5:48.52
1
2
Bundy
,
Bajema
,
Quinn
,
Braizer
Grand Rapids Ken
5:56.52
1
3
McElwee-
,
Riggins
,
Racette
,
Sykes
East Kentwood
5:59.84
1
4
Yoder
,
Schlosse
,
Hart
,
Green
Mt. Pleasant
6:00.81
1
5
Arndt
,
Engelsma
,
DeWeerd
,
Postma
Zeeland West
6:07.07
1
6
Kuyten
,
Nykamp
,
Moench
,
Stryker
Holland West Ott
6:08.88
1
7
Ambs
,
Nunley
,
Lal
,
Cope
Battle Creek Lak
6:10.52
1
8
Baker
,
Wingett
,
Mancuso
,
Cyr
Muskegon Mona Sh
6:12.43
2
9
Khodl
,
khodl
,
Marks
,
Hrusovsk
Lowell
6:13.70
2
10
Brower
,
Morcote
,
Chown-Mo
,
Schulte
Traverse City Ce
6:13.93
1
11
Williams
,
Thomas
,
Grayson
,
Carter
Kalamazoo Centra
6:16.67
1
12
Swartz
,
Mendez
,
Lynch
,
Miller
Allegan
6:17.06
2
13
Meier
,
Deyoung
,
Hysell
,
Waldron
Muskegon Reeths-
6:17.79
1
14
craig
,
trujillo
,
langmeye
,
Brown
Niles
6:17.86
1
15
Johnson
,
Schwass
,
Ritter
,
Knudsen
Ludington
6:19.98
2
16
Painter
,
Oates
,
Dey
,
Piatt
Chippewa Hills
6:22.05
2
17
Williams
,
Jordan
,
Ferrell
,
Lankerd
Wyoming Kelloggs
6:22.56
2
18
Hall
,
Frank
,
Smith
,
Rozema
Hudsonville High
6:23.45
1
19
vankempe
,
Suarez
,
wooning
,
suarez
Coopersville
6:23.50
2
20
Diephous
,
Wilson
,
Swain
,
Winters
Grand Haven
6:24.78
2
21
Tolles
,
Slaughte
,
Kolonows
,
Bowers
Hastings
6:28.41
2
22
Binder
,
Cramer
,
Villanue
,
Tesmer
Zeeland East
6:28.62
1
23
Wojciech
,
Helmic
,
Lake
,
Butcher
DeWitt
6:29.75
2
24
Chittend
,
Kieft
,
Hulet
,
Kelly
Spring Lake
6:31.68
2
25
Relay Team
Muskegon Orchard
6:39.34
2
26
Postema
,
Bradman
,
Guikema
,
Laninga
Grandville
6:57.38
1
27
Vugtevee
,
DeWitt
,
McIntyre
,
Lambdin
Allendale
7:08.11
2
--
Hop
,
Lubbers
,
Terborg
,
Bultman
Grandville Calvi
DNF
2
--
Ayala
,
Mcguire
,
Ramirez-
,
Rolwin
Wyoming Godwin H
DNF
1
Mens 4x600m Relay Div III and IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Glover
,
Buggs
,
Johnson
,
Sims
Gary West Side
5:59.27
1
2
Freeston
,
Anshutz
,
Perry
,
Brown
Saugatuck
6:11.76
1
3
Rohdy
,
Schultz
,
Hernden
,
Touchton
Farwell
6:12.58
1
4
Carlson
,
Eichberg
,
Young
,
Reed
Eau Claire
6:12.95
2
5
Pompey
,
Primm
,
McKenzie
,
McKenzie
Marcellus
6:17.76
1
6
Harringt
,
knight
,
smith
,
Wilson
Newaygo
6:28.96
2
7
Schaendo
,
Collings
,
Steffens
,
Brunsink
Hopkins
6:35.97
1
8
Arzate
,
Britman
,
Waling
,
Eldridge
Parchment
6:36.35
1
9
Lenning
,
Evans
,
Troyer
,
Sharp
Schoolcraft
6:46.09
2
10
Gage
,
Benevide
,
Kavanagh
,
Craig
Carson City-Crys
6:49.88
2
11
Pivanti
,
Partida
,
VanAssch
,
Curtis
Big Rapids Cross
6:54.14
1
12
Scott
,
Wetters
,
Inoue
,
Danley
Evart
6:55.03
1
13
Martin
,
Smith
,
Zuniga
,
Groppi
Montague
6:59.06
2
14
Basney
,
Myers
,
Myers
,
Palinkas
Central Montcalm
7:02.37
2
15
Rudloff
,
Harris
,
Rentfrow
,
Lopez
Constantine
7:03.58
2
16
Langman
,
Ohler
,
Wilson
,
Mena
Maple Valley
7:11.18
2
17
Kellogg
,
McGahey
,
Moore
,
Zagacki
Reed City
7:46.04
1
Mens Shot Put Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nastaj, Jeremy
Grand Rapids Ken
52-01.00
(15.88m)
1
2
Cochran, Ben
Zeeland East
46-08.00
(14.22m)
1
3
VanDort, Jordan
Zeeland West
46-02.50
(14.08m)
1
4
Banks, Patrick
Zeeland East
45-08.00
(13.92m)
1
5
Hanson, Connor
Grandville
44-08.50
(13.63m)
1
6
Byrd, Quincy
Zeeland East
44-07.00
(13.59m)
1
7
Curtis, Aaron
Coopersville
43-09.00
(13.34m)
1
8
Cole, Dustin
Hudsonville High
43-02.00
(13.16m)
1
9
Akins, Evan
Hudsonville High
42-08.00
(13.00m)
1
10
McIntyer, Shalen
Big Rapids
42-05.50
(12.94m)
1
11
Frazier, Romello
East Kentwood
42-01.00
(12.83m)
1
12
Loomis, Tyler
Chippewa Hills
41-10.00
(12.75m)
1
13
Cliffman, Bud
Zeeland East
41-04.00
(12.60m)
1
14
Folkertsma, Hunter
Grand Rapids For
41-03.00
(12.57m)
1
15
Foster, Adam
Traverse City Ce
41-01.00
(12.52m)
1
15
Plamondon, Austin
Traverse City Ce
41-01.00
(12.52m)
1
17
bruckner, balja
Niles
41-00.00
(12.50m)
1
18
Merica, Kenneth
Traverse City Ce
40-11.00
(12.47m)
1
19
Rodgers, Keith
Allendale
40-10.00
(12.45m)
1
20
Smale, Ben
East Kentwood
40-06.00
(12.34m)
1
21
Franovic, Sreten
Grand Rapids For
40-03.00
(12.27m)
1
22
scott, derek
Niles
40-01.50
(12.23m)
1
23
Bowen, Sloan
Muskegon Orchard
39-10.00
(12.14m)
1
24
Caldwell, Nathan
Kalamazoo Centra
39-09.00
(12.12m)
1
25
Kujawa, Trent
Zeeland West
39-04.50
(12.00m)
1
26
Geurink, Glenn
Allendale
39-03.00
(11.96m)
1
27
May, Ricky
East Kentwood
39-00.00
(11.89m)
1
28
VanHoef, Chase
Grand Haven
38-11.00
(11.86m)
1
29
Alvila, Alvero
Niles
38-09.50
(11.82m)
1
30
Denniston, Nick
Hastings
38-07.00
(11.76m)
1
31
Keller, Matt
Mt. Pleasant
38-06.00
(11.73m)
1
32
Kunst, Zach
Grand Rapids Ken
38-03.00
(11.66m)
1
33
Brown, Jadante
DeWitt
38-02.00
(11.63m)
1
34
Webb, Tyler
Grandville
37-09.00
(11.51m)
1
34
Evans, Zach
Grand Rapids Ken
37-09.00
(11.51m)
1
34
Villegas, Josh
DeWitt
37-09.00
(11.51m)
1
37
Wells, Alex
East Kentwood
37-08.00
(11.48m)
1
38
Benavides, Steven
Holland West Ott
37-07.00
(11.46m)
1
39
Phelps, TJ
Allendale
37-04.00
(11.38m)
1
40
Brannan, Josh
DeWitt
37-00.00
(11.28m)
1
41
Shoter, Dakota
Kalamazoo Centra
36-08.00
(11.18m)
1
42
Gordon, CJ
Battle Creek Lak
36-06.00
(11.13m)
1
42
Tippens, Tyler
Grand Haven
36-06.00
(11.13m)
1
42
VanValkenburg, Zach
Zeeland West
36-06.00
(11.13m)
1
42
Jend, Alek
Muskegon Mona Sh
36-06.00
(11.13m)
1
46
Beckman, Tyler
Muskegon Reeths-
36-05.00
(11.10m)
1
47
Murphy, George
Hastings
36-02.00
(11.02m)
1
48
Mesman, Caleb
Allendale
35-08.00
(10.87m)
1
49
Sczesny, Jared
Grand Rapids Ken
35-06.00
(10.82m)
1
50
Harkema, Luke
Grandville Calvi
35-03.00
(10.74m)
1
51
Stricklin, Austin
Battle Creek Lak
35-02.00
(10.72m)
1
51
Marsh, Ian
Mt. Pleasant
35-02.00
(10.72m)
1
53
Pohl, Jake
Grand Haven
35-00.00
(10.67m)
1
54
Hernandez, Troy
Zeeland West
34-07.00
(10.54m)
1
55
DeKryger, Sam
Grandville Calvi
34-04.00
(10.46m)
1
55
Kaywood, Zach
Lowell
34-04.00
(10.46m)
1
57
Watson, Pierce
Lowell
34-00.00
(10.36m)
1
58
landon, boone
Coopersville
33-11.00
(10.34m)
1
59
becerra, mike
Coopersville
33-07.50
(10.25m)
1
60
Knight, Cody
Grandville Calvi
33-07.00
(10.24m)
1
61
Sellner, Casey
Lowell
33-04.00
(10.16m)
1
62
Jean-Jules, JD
Battle Creek Lak
33-03.50
(10.15m)
1
63
Britton, Seth
Battle Creek Lak
33-02.00
(10.11m)
1
64
Elzinga, Casey
Grandville
33-01.50
(10.10m)
1
65
Theilen, Cole
Chippewa Hills
32-10.00
(10.01m)
1
66
Wynalda, Thomas
Grandville
32-09.00
(9.98m)
1
66
Taylor, Dominick
Big Rapids
32-09.00
(9.98m)
1
66
Moyer, Austin
Holland West Ott
32-09.00
(9.98m)
1
66
Dingas, John
Hastings
32-09.00
(9.98m)
1
66
Oostema, Peter
Grandville
32-09.00
(9.98m)
1
71
Wozniewski, Jacob
DeWitt
32-03.50
(9.84m)
1
72
Hesselink, Mitch
Grandville
32-03.00
(9.83m)
1
73
Gabala, Marshall
Spring Lake
31-09.00
(9.68m)
1
74
Bordeaux, Jake
Muskegon Mona Sh
31-07.00
(9.63m)
1
75
Bowen, Joey
Spring Lake
31-05.00
(9.58m)
1
76
Gue, Brandan
Muskegon Mona Sh
31-02.00
(9.50m)
1
77
Sales, Mike
Chippewa Hills
31-00.00
(9.45m)
1
78
Murphy, Patrick
Hastings
30-09.00
(9.37m)
1
79
Peterson, Grant
Spring Lake
30-05.00
(9.27m)
1
80
Niewiek, Tony
Grandville Calvi
29-10.00
(9.09m)
1
81
Vatterott, Joe
Grand Haven
29-08.00
(9.04m)
1
82
Calderon, Kevin
Holland West Ott
29-01.00
(8.86m)
1
83
Strobel, Derek
Chippewa Hills
28-10.00
(8.79m)
1
84
DeVold, Tony
Kalamazoo Centra
28-07.00
(8.71m)
1
84
Jones, Will
Grandville
28-07.00
(8.71m)
1
86
garcia, ricky
Coopersville
28-04.00
(8.64m)
1
87
Recker, Kurt
Spring Lake
27-08.00
(8.43m)
1
88
Ostrander, Israel
Big Rapids
27-06.00
(8.38m)
1
89
Cok, Darah
Holland West Ott
26-11.00
(8.20m)
1
90
Gorman, Gabe
Lowell
25-08.00
(7.82m)
1
91
Slovinski, Cory
Muskegon Reeths-
24-01.00
(7.34m)
1
--
Piatek, John
Traverse City Ce
FOUL
(--)
1
Mens Shot Put Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yost, Keegan
Maple Valley
45-04.00
(13.82m)
1
2
Turner, Andrew
Constantine
44-03.00
(13.49m)
1
3
Drew, Bobby
Saugatuck
44-01.00
(13.44m)
1
4
Block, Andrew
Saugatuck
42-09.00
(13.03m)
1
5
Green, Jon
Reed City
42-01.00
(12.83m)
1
6
Coburn, Zack
Constantine
41-06.00
(12.65m)
1
7
Kindlle, Cory
Central Montcalm
40-06.00
(12.34m)
1
8
Ellis, Mike
Marcellus
40-03.00
(12.27m)
1
9
Vincent, Jacob
Reed City
39-05.00
(12.01m)
1
10
Wildeboer, Ben
Kent City
39-02.00
(11.94m)
1
11
Ruelle, Paul
Big Rapids Cross
38-10.00
(11.84m)
1
12
Hopkins, Austin
Carson City-Crys
38-09.00
(11.81m)
1
13
Douglass, Drew
Schoolcraft
38-08.00
(11.79m)
1
14
Conley, Thad
Gary West Side
37-11.00
(11.56m)
1
15
Maxwell, Jason
Saugatuck
37-08.00
(11.48m)
1
16
Nash, Avery
Gary West Side
37-05.00
(11.40m)
1
16
Garnett, Mike
Central Montcalm
37-05.00
(11.40m)
1
18
Beltz, James
Kent City
37-04.00
(11.38m)
1
19
DeVos, Thomas
Kent City
37-01.00
(11.30m)
1
20
Swartz, Dylan
Marcellus
37-00.00
(11.28m)
1
20
Ripley, Brandon
Maple Valley
37-00.00
(11.28m)
1
22
Cretsinger, Khaleb
Parchment
36-09.00
(11.20m)
1
22
Gross, Josh
Farwell
36-09.00
(11.20m)
1
24
Patterson, T.J
Reed City
36-04.00
(11.07m)
1
25
Levi, Hunter
Farwell
35-00.00
(10.67m)
1
26
Marks, Chadd
Schoolcraft
34-11.00
(10.64m)
1
27
Young, Cory
Eau Claire
34-09.00
(10.59m)
1
28
Stuck, Zack
Marcellus
34-05.00
(10.49m)
1
29
Decker, Cole
Maple Valley
34-03.00
(10.44m)
1
30
Marek, Thomas
Carson City-Crys
34-02.00
(10.41m)
1
30
Meese, Wyatt
Reed City
34-02.00
(10.41m)
1
32
Frank, Wyatt
Hopkins
34-01.00
(10.39m)
1
32
smith, seth
Newaygo
34-01.00
(10.39m)
1
34
Miller, Alex
Constantine
34-00.00
(10.36m)
1
35
Marsh, Joe
Montague
33-05.00
(10.19m)
1
36
Dingman, Tyler
Central Montcalm
33-03.00
(10.13m)
1
37
Postema, Scott
Carson City-Crys
33-02.00
(10.11m)
1
37
Hughes, Zach
Constantine
33-02.00
(10.11m)
1
39
Sipperly, Hunter
Newaygo
32-11.00
(10.03m)
1
40
Hoeker, Adam
Montague
32-02.00
(9.80m)
1
40
Wiley, Shane
Farwell
32-02.00
(9.80m)
1
42
Myers, Mitchell
Hopkins
32-00.00
(9.75m)
1
43
Schoen, Cruise
Evart
31-03.00
(9.53m)
1
44
Frank, Clayton
Hopkins
31-00.00
(9.45m)
1
45
Romero, Jose
Eau Claire
30-07.00
(9.32m)
1
46
Williamson, Issac
Carson City-Crys
30-00.00
(9.14m)
1
47
Nagy, Taylor
New Buffalo
29-11.00
(9.12m)
1
48
Piper, Kedric
Evart
29-10.00
(9.09m)
1
48
Ruelle, Sean
Big Rapids Cross
29-10.00
(9.09m)
1
50
Sibley, Hunter
Marcellus
29-08.00
(9.04m)
1
51
Lowry, Brennan
Newaygo
29-00.00
(8.84m)
1
52
Eudave, Max
New Buffalo
27-07.00
(8.41m)
1
53
Brummeler, Thomas
Big Rapids Cross
27-03.00
(8.31m)
1
54
Brinkert, Tim
Schoolcraft
27-00.00
(8.23m)
1
55
Burlingham, Tyler
Parchment
26-09.00
(8.15m)
1
56
Dysinger, Dylan
Ovid-Elsie
26-06.00
(8.08m)
1
57
Mazigian, John
Eau Claire
25-11.00
(7.90m)
1
58
Olger, Richard
Ovid-Elsie
25-09.00
(7.85m)
1
59
newfer, riley
Newaygo
25-07.00
(7.80m)
1
60
Cox, Michael
Eau Claire
25-05.00
(7.75m)
1
61
Rietreld, Andy
Saugatuck
23-00.00
(7.01m)
1
62
Ahlers, Kenny
Evart
22-10.00
(6.96m)
1
63
Heilman, Nate
Big Rapids Cross
21-07.00
(6.58m)
1
64
Wendling, Kyle
Ovid-Elsie
21-03.00
(6.48m)
1
--
Pesina, Diego
Maple Valley
FOUL
(--)
1
Mens High Jump Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Aaron
Traverse City Ce
6-06.00
(1.98m)
1
2
Condelee, Ato
Holland West Ott
6-04.00
(1.93m)
1
3
Kimbrel, Brent
East Kentwood
6-02.00
(1.88m)
1
4
Perry, Kalebb
Mt. Pleasant
6-00.00
(1.83m)
1
5
Butler, Devin
Zeeland East
5-10.00
(1.78m)
1
5
Billups, Adreon
Muskegon Mona Sh
5-10.00
(1.78m)
1
5
Shupe, Austin
Hudsonville High
5-10.00
(1.78m)
1
5
Summers, Jordan
East Kentwood
5-10.00
(1.78m)
1
5
Lloyd, Antonie
East Kentwood
5-10.00
(1.78m)
1
5
Martin, Michael
Battle Creek Lak
5-10.00
(1.78m)
1
11
Gryka, Anthony
Grand Rapids Ken
5-08.00
(1.73m)
1
11
Schuiteman, Matt
Muskegon Mona Sh
5-08.00
(1.73m)
1
11
Marks, Tobias
Lowell
5-08.00
(1.73m)
1
14
trujillo, gabrial
Niles
5-06.00
(1.68m)
1
14
Dennings, Cameron
Grand Haven
5-06.00
(1.68m)
1
14
Roy, Justin
Traverse City Ce
5-06.00
(1.68m)
1
14
Painter, David
Chippewa Hills
5-06.00
(1.68m)
1
--
Dawes, Mitch
Hudsonville High
NH
(--)
1
--
King, Demario
Holland West Ott
NH
(--)
1
--
Williams, Douglas
Kalamazoo Centra
NH
(--)
1
--
Dalman, Jake
Hastings
NH
(--)
1
--
Dorgan, Kendrick
Kalamazoo Centra
NH
(--)
1
--
Tilden, Ike
Zeeland East
NH
(--)
1
--
Garza, Rolando
Zeeland West
NH
(--)
1
--
Long, Nate
Zeeland West
NH
(--)
1
--
Karnes, Reece
Lowell
NH
(--)
1
--
Ferrell, Austin
Wyoming Kelloggs
NH
(--)
1
--
Fox, Brion
Muskegon Reeths-
NH
(--)
1
--
vankempen, alec
Coopersville
NH
(--)
1
--
howe, brendan
Coopersville
NH
(--)
1
--
Dukes, Latear
Chippewa Hills
NH
(--)
1
--
Seeger, Ben
DeWitt
NH
(--)
1
--
McCleary, Lee
DeWitt
NH
(--)
1
--
Vugteveen, Zack
Allendale
NH
(--)
1
--
Watson, Jake
Battle Creek Lak
NH
(--)
1
--
Hovingh, Ethan
Allendale
NH
(--)
1
--
Gingrich, Skylar
Grandville Calvi
NH
(--)
1
--
Boetsma, Ross
Grandville Calvi
NH
(--)
1
--
alexander, jalen
Niles
NH
(--)
1
--
Smith, Kayland
Muskegon Orchard
NH
(--)
1
--
Hart, Reice
Mt. Pleasant
NH
(--)
1
--
Bennett, Carter
Hastings
NH
(--)
1
--
Munday, Julian
Muskegon Reeths-
NH
(--)
1
--
Sterk, Trever
Grandville
NH
(--)
1
--
Carter, Mac
Grand Haven
NH
(--)
1
--
Nichols, Adam
Fruitport
NH
(--)
1
--
Davey, Chance
Fruitport
NH
(--)
1
Mens High Jump Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Collings, Quincy
Hopkins
6-00.00
(1.83m)
1
2
Harrington, Heath
Newaygo
5-08.00
(1.73m)
1
2
Craig, Alec
Schoolcraft
5-08.00
(1.73m)
1
2
Kavanagh, Kolton
Carson City-Crys
5-08.00
(1.73m)
1
5
English, Kamren
New Buffalo
5-06.00
(1.68m)
1
5
Davis, Jamal
Gary West Side
5-06.00
(1.68m)
1
5
Cebelak, Ben
Kent City
5-06.00
(1.68m)
1
5
harrington, max
Newaygo
5-06.00
(1.68m)
1
5
Futrell, Antonio
Eau Claire
5-06.00
(1.68m)
1
10
Baldwin, Tyson
Constantine
5-04.00
(1.63m)
1
10
Widener, Zach
Kent City
5-04.00
(1.63m)
1
10
Webbert, Wes
Saugatuck
5-04.00
(1.63m)
1
10
Hurst, Luke
Ovid-Elsie
5-04.00
(1.63m)
1
10
Brownell, Tanner
Maple Valley
5-04.00
(1.63m)
1
10
Touchtone, Tanner
Farwell
5-04.00
(1.63m)
1
10
Reed, Hunter
Eau Claire
5-04.00
(1.63m)
1
17
Gage, Grant
Carson City-Crys
5-02.00
(1.57m)
1
17
Porter, Steve
New Buffalo
5-02.00
(1.57m)
1
17
Smith, Schuyler
Reed City
5-02.00
(1.57m)
1
17
Nisse, Ryan
Maple Valley
5-02.00
(1.57m)
1
17
Waterman, Andy
Constantine
5-02.00
(1.57m)
1
17
Bailey, John
Marcellus
5-02.00
(1.57m)
1
--
VanAssche, Kavoceya
Big Rapids Cross
NH
(--)
1
--
Merren, Blaine
Hopkins
NH
(--)
1
--
Parshall, Zach
Evart
NH
(--)
1
--
Mitchell, Jordan
Saugatuck
NH
(--)
1
--
Wildes, Josiah
Marcellus
NH
(--)
1
--
Ordway, Kenny
Ovid-Elsie
NH
(--)
1
--
Hyde, David
Reed City
NH
(--)
1
Mens Long Jump Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Gary
Allegan
21-11.00
(6.68m)
nwi
1
2
Hunter-Smith, Justin
Muskegon Orchard
20-07.00
(6.27m)
nwi
1
3
Gilson, Zack
Fruitport
20-06.00
(6.25m)
nwi
1
4
Green, Steven
Mt. Pleasant
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
5
Gruizinga, Brandt
Grand Haven
20-04.00
(6.20m)
nwi
1
6
Tran, Jason
Zeeland West
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
7
glass, Houston
East Kentwood
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
8
Karcher, Trent
Chippewa Hills
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
9
Williams, Douglas
Kalamazoo Centra
19-09.50
(6.03m)
nwi
1
10
Smith, Kevin
Battle Creek Lak
19-08.00
(5.99m)
nwi
1
11
Sterk, Chad
Grandville
19-07.50
(5.98m)
nwi
1
12
Johnson, Jake
DeWitt
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
13
Heil, Nicolas
Fruitport
19-06.00
(5.94m)
nwi
1
13
Lutes, Taran
Traverse City Ce
19-06.00
(5.94m)
nwi
1
15
Shupe, Austin
Hudsonville High
19-01.00
(5.82m)
nwi
1
15
Schepperly, TJ
Traverse City Ce
19-01.00
(5.82m)
nwi
1
15
Marks, Tobias
Lowell
19-01.00
(5.82m)
nwi
1
18
howe, justin
Coopersville
19-00.00
(5.79m)
nwi
1
19
Couturier, Nate
Allendale
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
19
Long, Nate
Zeeland West
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
21
Kellah, Essa
Wyoming Godwin H
18-10.00
(5.74m)
nwi
1
22
Zehender, Tim
Grandville
18-07.50
(5.68m)
nwi
1
23
Trevino, Nate
DeWitt
18-02.50
(5.55m)
nwi
1
24
Diaz, Louie
Hudsonville High
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
25
Armstrong, John
Grand Rapids Ken
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
25
Ramirez, Marco
Holland West Ott
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
25
Mayweather, Robert
East Kentwood
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
28
Holst, Tristen
Hudsonville High
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
29
King, Demario
Holland West Ott
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
30
Huff, Malcolm
Allendale
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
30
Nahal, B.J.
Grand Haven
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
30
Clark, Logan
Traverse City Ce
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
33
Helsel, Mason
Grand Rapids Ken
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
33
Riley, Dereko
Muskegon Reeths-
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
35
Williams, Carson
Hastings
17-05.00
(5.31m)
nwi
1
36
Hart, Reice
Mt. Pleasant
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
36
John, Blouw
Wyoming Kelloggs
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
38
Sprauge, Dan
Hastings
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
39
Carey, Drew
Grand Haven
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
40
Olrich, Mason
Mt. Pleasant
16-08.50
(5.09m)
nwi
1
41
Hernandez, Gabe
Zeeland West
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
42
Olsen, Dakota
Spring Lake
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
42
Wolliston, Brandon
Chippewa Hills
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
42
khodl, jacob
Lowell
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
45
Foddrill, Ben
DeWitt
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
46
Schwaiger, Phillipp
Hastings
16-04.50
(4.99m)
nwi
1
47
Boetsma, Ross
Grandville Calvi
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
48
Bates, Charles
Muskegon Reeths-
16-03.00
(4.95m)
nwi
1
49
Mackie, AJ
Traverse City Ce
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
50
Bowers, Eli
Muskegon Mona Sh
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
51
Green, Robert
Big Rapids
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
52
Warfield, Roderic
Wyoming Kelloggs
15-11.50
(4.86m)
nwi
1
53
hart, louis
Lowell
15-11.00
(4.85m)
nwi
1
54
Hews, Jordan
Grand Rapids Ken
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
55
Mix, Degean
Hastings
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
55
Hancock, Gavin
Fruitport
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
57
Lee, Ethan
Mt. Pleasant
15-06.50
(4.74m)
nwi
1
58
Gossett, Quentin
Chippewa Hills
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
59
Guerrero, Marcus
Chippewa Hills
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
59
Carlon, Travis
Allendale
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
61
Huntington, Chris
Grand Rapids Ken
14-11.00
(4.55m)
nwi
1
62
Gabala, Marshall
Spring Lake
14-09.00
(4.50m)
nwi
1
63
Daniels, TJ
Muskegon Mona Sh
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
64
Feirick, Jason
Grandville
14-07.00
(4.45m)
nwi
1
65
Starr, Zach
DeWitt
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
65
Robinson, Andrew
Grandville
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
67
Cline, Tatsumi
Coopersville
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
68
Sprague, Jacob
Lowell
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
68
Disselkoen, Brad
Grandville Calvi
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
Mens Long Jump Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Lonnie
Gary West Side
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
2
Micka, Jacob
Ovid-Elsie
20-02.00
(6.15m)
nwi
1
3
Brown, Chad
Kent City
19-01.00
(5.82m)
nwi
1
4
Brunsink, Josh
Hopkins
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
5
eaton, jono
Newaygo
18-08.00
(5.69m)
nwi
1
6
Collings, Quincy
Hopkins
18-07.00
(5.66m)
nwi
1
7
Blighton, Nathan
Eau Claire
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
8
Bradford, Eric
Reed City
18-04.00
(5.59m)
nwi
1
9
Nisse, Ryan
Maple Valley
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
10
Turner, Jacob
Farwell
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
11
Weber, Ross
Eau Claire
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
11
Allen, Hanson
Gary West Side
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
13
Linstead, Brandon
Parchment
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
13
Gonzales, Marcelino
Parchment
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
15
Driver, Devontea
Eau Claire
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
16
Rand, Chris
Big Rapids Cross
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
17
Danley, Dylan
Evart
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
18
Verner, Travis
New Buffalo
17-05.00
(5.31m)
nwi
1
19
Mathis, Antonio
Gary West Side
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
20
Ledin, Dylan
Central Montcalm
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
21
Poolman, Andrew
Saugatuck
17-02.00
(5.23m)
nwi
1
22
Clayborne, Jamie
Gary West Side
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
23
Bailey, John
Marcellus
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
23
Brownell, Tanner
Maple Valley
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
23
Ruelle, Paul
Big Rapids Cross
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
26
Perez, John
New Buffalo
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
26
Waldo, Damian
Saugatuck
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
26
Hill, Josh
Schoolcraft
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
29
Romig, Andrew
Marcellus
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
29
Metcalf, Tyler
Carson City-Crys
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
31
Briatta, Cosmo
New Buffalo
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
31
Rodenburg, Shane
Kent City
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
31
Buccilli, Lucas
Farwell
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
34
Sears, Doug
Maple Valley
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
35
Garland, Aron
Big Rapids Cross
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
36
Davis, Logan
Central Montcalm
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
36
Price, Jake
Ovid-Elsie
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
38
Hyde, Glenn
Big Rapids Cross
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
38
Kavanagh, Kolton
Carson City-Crys
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
40
Pitchford, Trey
Parchment
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
41
Johnson, Charles
Parchment
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
41
Long, Chapman
Evart
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
41
Marshall, Adam
Schoolcraft
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
41
Sonnevil, Tayler
Marcellus
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
45
Lopez, Jose
Constantine
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
46
Loew, Aaron
Central Montcalm
15-02.00
(4.62m)
nwi
1
47
Baldwin, Tyson
Constantine
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
48
Gee, Parker
Carson City-Crys
14-11.00
(4.55m)
nwi
1
48
Buffin, Patrick
Schoolcraft
14-11.00
(4.55m)
nwi
1
50
Mitchell, Jordan
Saugatuck
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
51
contreras, destry
Newaygo
14-06.00
(4.42m)
nwi
1
51
Regina, Justin
New Buffalo
14-06.00
(4.42m)
nwi
1
53
Braman, Trenton
Central Montcalm
14-05.00
(4.39m)
nwi
1
53
Sanders, Kala
Eau Claire
14-05.00
(4.39m)
nwi
1
55
Miller, Damien
Carson City-Crys
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
56
Parshall, Zach
Evart
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
57
christensen, lasse
Newaygo
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
58
Amstutz, Ezra
Constantine
13-08.00
(4.17m)
nwi
1
59
Hartley, Isaac
Constantine
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
60
Gonzalez, Bobby
Schoolcraft
13-05.00
(4.09m)
nwi
1
61
Johnson, Trevor
Farwell
11-00.00
(3.35m)
nwi
1
Mens Pole Vault Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kole, Dylan
Grand Rapids Ken
14-00.00
(4.27m)
1
2
Sullivan, Jordan
Coopersville
13-00.00
(3.96m)
1
3
Wheeler, Jesse
East Kentwood
12-00.00
(3.66m)
1
3
Irwin, Jamieson
Wyoming Rogers
12-00.00
(3.66m)
1
5
Batts, Matt
Spring Lake
11-00.00
(3.35m)
1
5
Siska, Joey
Hastings
11-00.00
(3.35m)
1
5
Humphrey, Trevor
Chippewa Hills
11-00.00
(3.35m)
1
5
Maclean, Alex
Big Rapids
11-00.00
(3.35m)
1
5
Berzley, Scott
Grand Rapids Ken
11-00.00
(3.35m)
1
10
Kendra, Alex
Fruitport
10-00.00
(3.05m)
1
10
Hamlin, Luke
Allendale
10-00.00
(3.05m)
1
10
Thet, Htay
Battle Creek Lak
10-00.00
(3.05m)
1
10
Oostendorf, Sam
Grand Rapids For
10-00.00
(3.05m)
1
10
Walters, Nick
Zeeland East
10-00.00
(3.05m)
1
10
Steven, Troung
Wyoming Kelloggs
10-00.00
(3.05m)
1
10
Vanderlaan, Corey
Grand Haven
10-00.00
(3.05m)
1
10
Lund, Jake
Muskegon Mona Sh
10-00.00
(3.05m)
1
10
Cutler, Justin
Traverse City Ce
10-00.00
(3.05m)
1
10
Arthur, Jamin
St. Joseph
10-00.00
(3.05m)
1
10
Krager, Jeffrey
Big Rapids
10-00.00
(3.05m)
1
10
Guibord, Tristan
Big Rapids
10-00.00
(3.05m)
1
10
Smiy, Chris
St. Joseph
10-00.00
(3.05m)
1
23
Veldkamp, John
Grandville Calvi
9-00.00
(2.74m)
1
23
Riemersma, Alec
Zeeland East
9-00.00
(2.74m)
1
23
Johnson, Octavious
Chippewa Hills
9-00.00
(2.74m)
1
23
Bolton, Brian
East Kentwood
9-00.00
(2.74m)
1
23
Edwards, Kyle
Spring Lake
9-00.00
(2.74m)
1
23
Nicholson, Josh
Grand Haven
9-00.00
(2.74m)
1
23
Martin, Michael
Battle Creek Lak
9-00.00
(2.74m)
1
--
Wilson, Chris
Traverse City Ce
NH
(--)
1
--
Freeman, Luke
Zeeland East
NH
(--)
1
--
Nguyen, Brian
Wyoming Rogers
NH
(--)
1
--
Hession, Cole
Zeeland West
NH
(--)
1
--
Meagher, Kyle
DeWitt
NH
(--)
1
--
Foddrill, Ben
DeWitt
NH
(--)
1
--
Hester, Ben
East Kentwood
NH
(--)
1
--
meintsma, kyle
Coopersville
NH
(--)
1
--
DeVrou, Lucas
Allendale
NH
(--)
1
--
schlatter, hunter
Coopersville
NH
(--)
1
--
Bates, Charles
Muskegon Reeths-
NH
(--)
1
--
Dreliozis, Thomas
Muskegon Mona Sh
NH
(--)
1
--
Slaughter, Jason
Hastings
NH
(--)
1
--
Ryan, Josh
Grand Haven
NH
(--)
1
--
Butler, Collin
Fruitport
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Justin
Kent City
13-06.00
(4.11m)
1
2
Miller, Ricky
Evart
12-06.00
(3.81m)
1
3
Spitzer, Sam
Hopkins
11-00.00
(3.35m)
1
3
Welch, Robbie
Maple Valley
11-00.00
(3.35m)
1
5
Albert, Tristen
Kent City
10-06.00
(3.20m)
1
5
Reiff, Taylor
Constantine
10-06.00
(3.20m)
1
7
Chupp, Gavin
Evart
10-00.00
(3.05m)
1
7
castro, ramon
Newaygo
10-00.00
(3.05m)
1
7
Burch, Cody
Hopkins
10-00.00
(3.05m)
1
7
Long, Chapman
Evart
10-00.00
(3.05m)
1
11
Fasbender, Nate
Reed City
9-06.00
(2.90m)
1
11
Gross, Josh
Farwell
9-06.00
(2.90m)
1
13
Voelker, Kyle
Reed City
9-00.00
(2.74m)
1
13
Ball, James
Farwell
9-00.00
(2.74m)
1
13
Gee, Andrew
Carson City-Crys
9-00.00
(2.74m)
1
--
Staley, Trevor
Farwell
NH
(--)
1
--
Powell, Zev
Marcellus
NH
(--)
1
--
Waldo, Damian
Saugatuck
NH
(--)
1
--
Curnick, Jacob
Saugatuck
NH
(--)
1
--
Malackowski, Neal
Schoolcraft
NH
(--)
1
--
Wildes, Josiah
Marcellus
NH
(--)
1
--
hulvey, damion
Newaygo
NH
(--)
1
--
Widener, Zach
Kent City
NH
(--)
1
--
Poolman, Andrew
Saugatuck
NH
(--)
1
--
Langlois, Dylan
Reed City
NH
(--)
1
Womens 60m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bracey, Sekayi
East Kentwood
07.69
nwi
1
2
Dotson, Sarita
Battle Creek Lak
07.81
nwi
1
3
Hopp, Taylor
Jenison
07.83
nwi
1
4
Williams, Alexis
Battle Creek Lak
08.17
nwi
1
5
Gast, Ali
Grandville
08.24
nwi
2
6
Mattson, McKenna
Jenison
08.25
nwi
1
7
Schultz, Christy
Muskegon Reeths-
08.26
nwi
1
8
DenBesten, Shaina
Hudsonville High
08.26
nwi
1
9
Brown, Kynihay
Muskegon Mona Sh
08.26
nwi
1
10
Hop, Bethany
Hudsonville High
08.27
nwi
2
11
DeFrain, Lindsey
Mt. Pleasant
08.34
nwi
2
12
Anderson, Rachel
Muskegon Mona Sh
08.36
nwi
2
13
Klinger, Heidi
Fruitport
08.37
nwi
2
14
Brookins, Maya
Niles
08.40
nwi
2
15
Bruce, Charity
East Kentwood
08.43
nwi
2
16
Browning, Shamari
Kalamazoo Centra
08.59
nwi
2
Womens 60m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bracey, Sekayi
East Kentwood
07.81
nwi
4
2
Dotson, Sarita
Battle Creek Lak
07.92
nwi
8
3
Hopp, Taylor
Jenison
07.98
nwi
4
4
Williams, Alexis
Battle Creek Lak
08.13
nwi
10
5
DenBesten, Shaina
Hudsonville High
08.21
nwi
10
6
Schultz, Christy
Muskegon Reeths-
08.29
nwi
11
7
Mattson, McKenna
Jenison
08.30
nwi
10
8
Brown, Kynihay
Muskegon Mona Sh
08.31
nwi
8
9
Gast, Ali
Grandville
08.34
nwi
3
10
Hop, Bethany
Hudsonville High
08.39
nwi
6
11
Anderson, Rachel
Muskegon Mona Sh
08.42
nwi
4
11
Bruce, Charity
East Kentwood
08.42
nwi
6
13
Brookins, Maya
Niles
08.43
nwi
4
14
Browning, Shamari
Kalamazoo Centra
08.44
nwi
9
14
DeFrain, Lindsey
Mt. Pleasant
08.44
nwi
1
14
Klinger, Heidi
Fruitport
08.44
nwi
5
17
Stiles, Kayla
Fenton
08.45
nwi
7
18
Zimmerman, Elyse
Niles
08.46
nwi
6
19
Longoria, Cheyenne
East Kentwood
08.49
nwi
3
20
Miller, Alexandria
St. Clair Shores
08.51
nwi
1
20
Baldwin, Rachel
Chippewa Hills
08.51
nwi
7
22
Deboe, Leah
Battle Creek Lak
08.57
nwi
2
23
Gulley, Jasmine
Muskegon Mona Sh
08.58
nwi
2
24
Patrick, Jamie
Wyoming Kelloggs
08.61
nwi
9
24
Slabbekoorn, Dana
St. Joseph
08.61
nwi
13
26
Bond, Shelby
Allendale
08.65
nwi
1
26
DeCator, Sydney
Spring Lake
08.65
nwi
6
28
Esch, Arielle
Chippewa Hills
08.67
nwi
3
29
Wells, Chelsea
St. Joseph
08.72
nwi
2
29
Hengy, Alex
St. Clair Shores
08.72
nwi
9
31
Huizen, Hannah
Jenison
08.73
nwi
2
32
Brookins, Asia
Niles
08.74
nwi
1
33
Palmer, Antonia
Niles
08.75
nwi
3
34
Higgins, Breanna
Lowell
08.76
nwi
1
35
Henry, Malissie
Wyoming Kelloggs
08.77
nwi
5
35
Burt, Ariana
Muskegon Reeths-
08.77
nwi
7
37
Morgan, Skye
East Kentwood
08.78
nwi
5
38
Bowman, Leah
Grandville
08.79
nwi
9
38
Diekema, Nicole
Zeeland West
08.79
nwi
11
40
Brown, Meredith
Fenton
08.81
nwi
7
40
Wiersma, Jessica
Grandville Calvi
08.81
nwi
2
42
Van Ooyen, Cassie
Hudsonville High
08.83
nwi
7
42
Brooks, Chianti
Battle Creek Lak
08.83
nwi
12
44
Klinger, Hannah
Fruitport
08.84
nwi
12
45
Hudson, Alex-Saundra
Kalamazoo Centra
08.85
nwi
6
46
Pylman, Alexis
Big Rapids
08.86
nwi
12
46
Capua, Lauren
St. Joseph
08.86
nwi
3
46
Ostrowski, Ozette
Grand Haven
08.86
nwi
13
49
Boos, McKena
Grand Rapids Ken
08.88
nwi
8
49
Speer, Mara
Hastings
08.88
nwi
1
51
REPESH, ANNA
Holland West Ott
08.92
nwi
5
52
Matthews, Mary
Jenison
08.93
nwi
5
53
Rae, Katie
Big Rapids
08.98
nwi
8
53
Willams, KayAnna
Grand Rapids Ken
08.98
nwi
8
55
Seath, Ashley
Big Rapids
08.99
nwi
6
56
Rubleski, Paige
Spring Lake
09.01
nwi
11
56
Goggins, Erin
Hastings
09.01
nwi
8
58
Knoll, Kerri
Grand Rapids Sou
09.03
nwi
7
59
Johnson, Kaley
Muskegon Reeths-
09.04
nwi
8
60
Hobbins, Olivia
Allendale
09.06
nwi
2
61
Sheaffer, Jacki
Chippewa Hills
09.07
nwi
1
61
Watson, Alon
Lowell
09.07
nwi
11
63
Snyder, Nicole
Chippewa Hills
09.08
nwi
10
64
Heers, Desirae
Hastings
09.09
nwi
12
64
Gaiser, Alexis
Zeeland West
09.09
nwi
4
66
Jongsma, Rachel
Hudsonville High
09.10
nwi
8
67
Dittrich, Gabriela
Holland West Ott
09.13
nwi
13
68
Khodl, Megan
Lowell
09.14
nwi
8
69
Thompson, Kameron
Wyoming Godwin H
09.17
nwi
2
70
Moore, Taylor
Wyoming Godwin H
09.18
nwi
4
71
Scholten, Julia
Holland West Ott
09.19
nwi
13
72
Casteberry, Jeivel
Wyoming Godwin H
09.20
nwi
13
73
Aemisegger, Keylee
Big Rapids
09.21
nwi
3
74
Kunst, Jacquelyn
Grandville Calvi
09.23
nwi
3
75
VanWeiren, Claire
Grand Haven
09.28
nwi
7
76
Chouduri, Irada
Grandville
09.31
nwi
11
77
Kent, Kat
Zeeland East
09.33
nwi
13
78
Impellizzeri, Kayla
Grand Rapids Ken
09.34
nwi
4
79
Velguth, Kate
Mt. Pleasant
09.36
nwi
5
79
Kunst, Kendra
Grandville Calvi
09.36
nwi
10
79
Norry, Liz
Grand Rapids Ken
09.36
nwi
6
82
Hoffman, Maisy
Grand Haven
09.37
nwi
11
83
Czinder, Leah
Hastings
09.40
nwi
6
84
Vronko, Ashley
Coopersville
09.43
nwi
1
84
Lindhout, Ashley
Grand Rapids Sou
09.43
nwi
13
86
Davis, Lauren
Fenton
09.44
nwi
9
86
Schoeneich, Marie
Muskegon Reeths-
09.44
nwi
5
88
King, Leah
St. Joseph
09.45
nwi
7
89
Kuiper, Erica
Holland West Ott
09.48
nwi
11
90
Westerling, Jaycee
Allendale
09.66
nwi
3
91
Osborn, Alex
St. Clair Shores
09.76
nwi
4
92
Mixon, Jordan
Lowell
09.80
nwi
10
93
Dankowski, Alexandra
Zeeland West
09.91
nwi
13
94
Perham, Chloe
Grandville
09.96
nwi
6
95
Austin, Kendall
Coopersville
10.03
nwi
9
96
Morey, Macee
Zeeland West
10.11
nwi
7
96
Lamer, Betsi
Grandville Calvi
10.11
nwi
4
98
Kragt, Kate
Coopersville
10.64
nwi
5
99
Davis, Tanajah
St. Clair Shores
10.65
nwi
12
100
Baron, Arancha
Grand Rapids Sou
10.76
nwi
2
101
Knoper, Carly
Allendale
11.06
nwi
10
102
Potgetter, Savanah
Grand Rapids Sou
11.22
nwi
9
103
Czychon, Karoline
Coopersville
12.09
nwi
12
Womens 60m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Michell, Samantha
Reed City
07.98
nwi
1
2
Hunter, Tyeisha
Gary West Side
08.02
nwi
1
3
Stalling, Ivorie
Gary West Side
08.32
nwi
1
4
Meadows, Elaina
Schoolcraft
08.33
nwi
1
5
Brister, Kayla
Gary West Side
08.34
nwi
1
6
Kyle, Hanna
Maple Valley
08.40
nwi
2
7
Wood, Payton
Parchment
08.41
nwi
1
8
Lampley, Ami
Gary West Side
08.42
nwi
1
8
Dolphin, Rachel
Grand Rapids Wes
08.42
nwi
2
10
Pfifer, Ashley
Eau Claire
08.51
nwi
2
11
Turley, Tabitha
Evart
08.61
nwi
2
12
Forbes, Julia
Hopkins
08.67
nwi
1
13
Boerman, Karisa
Hopkins
08.78
nwi
2
14
Douglas, Marianne
Schoolcraft
08.79
nwi
2
15
Hennrick, Alex
Montague
08.87
nwi
2
16
Karapatian, Ari
Parchment
08.95
nwi
2
Womens 60m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Michell, Samantha
Reed City
08.00
nwi
5
2
Hunter, Tyeisha
Gary West Side
08.05
nwi
5
3
Meadows, Elaina
Schoolcraft
08.31
nwi
4
4
Stalling, Ivorie
Gary West Side
08.37
nwi
3
4
Brister, Kayla
Gary West Side
08.37
nwi
5
6
Forbes, Julia
Hopkins
08.38
nwi
3
7
Wood, Payton
Parchment
08.49
nwi
2
8
Lampley, Ami
Gary West Side
08.51
nwi
1
9
Dolphin, Rachel
Grand Rapids Wes
08.55
nwi
6
10
Pfifer, Ashley
Eau Claire
08.64
nwi
3
11
Kyle, Hanna
Maple Valley
08.65
nwi
7
12
Turley, Tabitha
Evart
08.67
nwi
2
13
Boerman, Karisa
Hopkins
08.77
nwi
1
14
Hennrick, Alex
Montague
08.90
nwi
7
15
Karapatian, Ari
Parchment
08.92
nwi
7
15
Douglas, Marianne
Schoolcraft
08.92
nwi
1
17
Hummel, Gabrielle
Carson City-Crys
08.94
nwi
2
18
Richards, Rylee
Parchment
09.03
nwi
1
19
Herr, Emma
Schoolcraft
09.07
nwi
5
20
Kohane, Maria
Grand Rapids Wes
09.12
nwi
9
21
Joppie, Hadley
Maple Valley
09.15
nwi
9
22
Honda, Ayaka
Ovid-Elsie
09.18
nwi
6
23
Schock, Kristen
Saugatuck
09.20
nwi
4
23
Martin, Tara
Grand Rapids Wes
09.20
nwi
1
25
Miller, Tayler
Central Montcalm
09.25
nwi
4
26
King, Heavin
Constantine
09.26
nwi
5
27
Guess, Grace
Parchment
09.27
nwi
8
28
Sprik, Hannah
Big Rapids Cross
09.28
nwi
9
28
Stalter, Shay
Farwell
09.28
nwi
2
30
Randolph, Meayah
Eau Claire
09.29
nwi
8
31
Micka, Lacey
Ovid-Elsie
09.33
nwi
3
32
Davis, Rachel
Central Montcalm
09.36
nwi
8
32
McClure, Jami
Ovid-Elsie
09.36
nwi
6
34
Boyd, Michelle
Farwell
09.40
nwi
6
35
Borland, Abby
Saugatuck
09.41
nwi
4
36
Holmes, Alexis
Newaygo
09.45
nwi
3
37
Dockter, Shawna
Maple Valley
09.49
nwi
3
38
Hipps, Ta'Kai
Eau Claire
09.50
nwi
9
39
Fournier, Tina
Evart
09.51
nwi
3
40
Riskovich, Felicia
Evart
09.52
nwi
6
41
Schermerhorn, Alison
Reed City
09.53
nwi
9
41
Grossman, Alex
Montague
09.53
nwi
2
43
Payne, Caitlin
Reed City
09.54
nwi
6
44
Assemany, Savannah
Carson City-Crys
09.56
nwi
8
44
Burgess, Maddie
Newaygo
09.56
nwi
5
46
Dorn, Gabbi
Ovid-Elsie
09.59
nwi
7
47
Imanse, Kelli
Schoolcraft
09.64
nwi
6
48
Keifer, Kylee
Constantine
09.72
nwi
5
49
Artz, Mariah
New Buffalo
09.76
nwi
7
50
Shoen, Vanessa
Central Montcalm
09.92
nwi
1
51
Kinsey, Marie
Reed City
09.93
nwi
2
52
Haveman, Kaylee
Hopkins
10.04
nwi
1
53
Pilkinton, Kody
Carson City-Crys
10.17
nwi
4
54
Collins, Mandy
Carson City-Crys
10.18
nwi
6
55
Brown, Cynthia
Evart
10.20
nwi
3
55
Wright, Hailey
Marcellus
10.20
nwi
1
57
Chavez, Vanessa
Montague
10.32
nwi
8
58
Mikolitis, Emma
Saugatuck
10.43
nwi
7
59
Yuan, Ashley
New Buffalo
10.86
nwi
9
59
Stark, Summer
New Buffalo
10.86
nwi
4
61
Goltz, Sam
Big Rapids Cross
11.33
nwi
2
62
Christine, Rachel
Saugatuck
11.34
nwi
9
63
Arizpe, Ana
Newaygo
11.91
nwi
7
64
Ottinger, Riley
Newaygo
12.24
nwi
2
65
Parks, Gwen
Central Montcalm
15.78
nwi
4
Womens 200m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bracey, Sekayi
East Kentwood
25.31
nwi
1
2
Brookins, Maya
Niles
27.42
nwi
3
3
Bruce, Charity
East Kentwood
27.57
nwi
2
4
Webb, Rachel
Grandville
27.69
nwi
1
5
Buechner, Madison
Grand Rapids Ken
27.72
nwi
7
6
Klinger, Heidi
Fruitport
27.85
nwi
2
7
DeFrain, Lindsey
Mt. Pleasant
27.97
nwi
3
8
Brown, Kynihay
Muskegon Mona Sh
27.99
nwi
3
9
Matthews, Jena'a
Muskegon Mona Sh
28.19
nwi
6
10
Sage, Hannah
Fenton
28.21
nwi
8
11
Higgins, Breanna
Lowell
28.43
nwi
2
12
Zimmerman, Elyse
Niles
28.73
nwi
4
13
Bennett, Alexcia
St. Joseph
28.78
nwi
5
14
Skyes, Katie
Kalamazoo Centra
28.89
nwi
9
15
Williams, Ymani
Spring Lake
28.98
nwi
1
16
Augustyn, Emma
Grandville Calvi
29.11
nwi
2
17
Katerberg, Madi
Hudsonville High
29.12
nwi
4
18
Snyder, Nicole
Chippewa Hills
29.15
nwi
7
19
Sanders, Lexi
St. Clair Shores
29.25
nwi
2
20
Jones, Megan
Grand Rapids Ken
29.40
nwi
9
21
Hudson, Alex-Saundra
Kalamazoo Centra
29.42
nwi
10
22
Sanchez, Maddie
Grand Haven
29.50
nwi
11
23
Manu, Meagn
Battle Creek Lak
29.56
nwi
7
24
Vasquez, Emily
Holland West Ott
29.63
nwi
9
25
DenBesten, Shaina
Hudsonville High
29.74
nwi
1
26
Matthews, Mary
Jenison
29.75
nwi
4
27
Abrigo, Mackenzie
Zeeland West
29.79
nwi
4
28
Huisman, Macayla
Grand Rapids Sou
29.85
nwi
6
29
Klunder, Angie
Grand Rapids Sou
29.86
nwi
7
30
Taylor, Amber
Spring Lake
29.94
nwi
6
30
Rae, Katie
Big Rapids
29.94
nwi
6
32
Schurr, Paige
Jenison
30.12
nwi
9
33
VandenBerg, Brittany
Zeeland West
30.18
nwi
6
34
Edel, Emily
Ludington
30.25
nwi
1
35
Fox, Chloe
Muskegon Reeths-
30.34
nwi
5
36
Sturman, Makenzie
Allegan
30.39
nwi
5
37
Norris, Jonnay
Wyoming Godwin H
30.49
nwi
10
38
Poest, Shelby
Holland West Ott
30.64
nwi
10
38
Klinger, Hannah
Fruitport
30.64
nwi
5
40
Hoffman, Maisy
Grand Haven
30.69
nwi
11
41
Smith, Callie
Coopersville
30.71
nwi
9
42
Wojahn, Leah
St. Clair Shores
30.77
nwi
11
43
Singler, Cassandra
St. Joseph
30.80
nwi
8
44
Heers, Desirae
Hastings
30.94
nwi
5
45
VanHuevelen, Jessica
Grandville Calvi
31.00
nwi
4
46
Aemisegger, Keylee
Big Rapids
31.13
nwi
10
47
Garber, Katy
Hastings
31.23
nwi
3
48
Haight, Mishayla
Wyoming Kelloggs
31.26
nwi
10
49
Sperry, Meghan
Fenton
31.28
nwi
9
50
Stedman, Anna
Allegan
31.40
nwi
8
51
Khodl, Megan
Lowell
31.45
nwi
6
52
Mateju, Klara
Grandville
31.47
nwi
3
53
Malinowski, Lauren
Muskegon Reeths-
31.74
nwi
8
54
DeBoer, Jaycie
Allendale
34.10
nwi
10
55
Taylor, Julia
Allendale
38.91
nwi
5
Womens 200m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Michell, Samantha
Reed City
26.45
nwi
1
2
Berg, Paige
Parchment
27.16
nwi
1
3
Brister, Kayla
Gary West Side
27.37
nwi
1
4
Godfrey, Emily
Ovid-Elsie
27.91
nwi
1
5
Lampley, Ami
Gary West Side
28.20
nwi
1
6
Christmas, Abby
Montague
28.66
nwi
3
7
Wood, Payton
Parchment
28.76
nwi
2
8
Meadows, Elaina
Schoolcraft
28.78
nwi
1
9
Boerman, Karisa
Hopkins
28.97
nwi
3
10
Wright, LaShae
Central Montcalm
29.28
nwi
2
11
Hummel, Gabrielle
Carson City-Crys
30.15
nwi
2
12
Kohane, Maria
Grand Rapids Wes
30.40
nwi
6
13
Lucas, Danica
Constantine
30.43
nwi
3
14
Martin, Tara
Grand Rapids Wes
30.47
nwi
6
15
Douglas, Marianne
Schoolcraft
30.59
nwi
2
16
Stalter, Shay
Farwell
30.95
nwi
4
17
Sprik, Hannah
Big Rapids Cross
30.98
nwi
4
18
Braden, Ivy
Maple Valley
31.15
nwi
3
19
Micka, Lacey
Ovid-Elsie
31.81
nwi
4
20
Fournier, Tina
Evart
31.82
nwi
5
21
Keifer, Kylee
Constantine
32.48
nwi
6
22
Jablonski, Lauren
Saugatuck
32.68
nwi
2
23
Rodriguez, Paula
Newaygo
33.29
nwi
4
24
Clark, Raigan
Evart
33.30
nwi
6
25
Hegwood, Brieyana
Maple Valley
33.44
nwi
3
26
Kinsey, Marie
Reed City
33.52
nwi
3
27
Artz, Mariah
New Buffalo
33.85
nwi
6
28
Newton, Kate
Newaygo
34.29
nwi
2
29
Powers, Valerie
Eau Claire
34.31
nwi
5
30
Shoen, Vanessa
Central Montcalm
34.72
nwi
7
31
Pilkinton, Kody
Carson City-Crys
34.93
nwi
5
32
Lomax, Qiana
New Buffalo
35.00
nwi
7
33
Gring, Sonya
Montague
35.56
nwi
5
34
Orr, Ella
Marcellus
35.67
nwi
6
35
Pfund, Cheyenne
Farwell
35.86
nwi
4
35
Mandujano, Krystal
Eau Claire
35.86
nwi
5
37
Stickel, Delaney
Saugatuck
36.83
nwi
7
Womens 400m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pekel, Brianna
Fruitport
59.47
1
2
Webb, Rachel
Grandville
59.71
1
3
Davis, Khalidha
Kalamazoo Centra
59.80
1
4
Walters, Rachael
Lowell
1:00.16
1
5
Browning, Shamari
Kalamazoo Centra
1:00.29
1
6
Vacaguzman, Nicole
Grandville
1:00.74
2
7
Meeuwsen, Laney
Zeeland West
1:01.23
2
8
Lennartz, Summer
St. Joseph
1:01.35
1
9
Arteaga, Carlyn
Spring Lake
1:01.53
2
10
Smith, Stephanie
Hudsonville High
1:01.80
3
11
Proce, Cassidy
Zeeland West
1:03.18
2
12
Walker, Jasmyn
Muskegon Mona Sh
1:04.54
4
13
Chaffin, Paige
Niles
1:04.85
3
14
Bright, Jaylin
East Kentwood
1:05.42
7
15
Tardani, Renee
Muskegon Mona Sh
1:05.56
4
16
Coretti, Olivia
Grand Rapids Ken
1:05.62
5
17
Flewelling, Madalyn
Ludington
1:05.68
2
18
Webster, Keisha
Niles
1:05.91
6
19
Mitchell, Emma
Spring Lake
1:06.15
6
20
ARVIDSON, HANNAH
Holland West Ott
1:06.36
5
21
Deshaw, Lauren
Holland West Ott
1:06.42
3
22
Redman, Nikki
Hastings
1:06.65
4
23
VanderPloeg, Madeline
Grand Rapids Sou
1:06.80
6
24
Mumper, Stephanie
St. Joseph
1:06.87
6
25
Arsenault, Jordan
Allendale
1:07.09
5
26
Pekel, Debbie
Fruitport
1:07.11
4
27
Kippes, Ashley
Grand Rapids Ken
1:07.18
5
28
Stienecke, Lily
Battle Creek Lak
1:07.29
5
29
Waters, Shania
East Kentwood
1:07.37
5
30
Horton, Grace
Mt. Pleasant
1:07.43
3
31
Diekema, Nicole
Zeeland West
1:07.63
3
31
Granlund, Kalli
Chippewa Hills
1:07.63
8
33
Avery, Katelyn
Hudsonville High
1:07.86
6
34
Anderson, Emonee'
Chippewa Hills
1:08.10
6
35
Cooper, Chasity
Kalamazoo Centra
1:08.20
2
36
Taylor, Nicole
Wyoming Godwin H
1:08.24
8
37
MUMPER, SAMANTHA
St. Joseph
1:08.39
6
38
Melton, Kayla
Muskegon Reeths-
1:08.42
3
39
Ventress, Kisha
St. Clair Shores
1:08.83
8
40
Hansma, Sally
Jenison
1:08.98
10
41
Vasquez, Emily
Holland West Ott
1:09.03
7
42
Fulton, Mariah
Ludington
1:09.25
4
43
Hansma, Christa
Jenison
1:09.47
10
44
Ulsh-Cherry, Alee'a
East Kentwood
1:09.82
4
45
George, Rachel
Grand Rapids Sou
1:09.92
8
46
Price, Breanna
Allegan
1:09.93
4
47
Keefe, Amber
Grand Haven
1:09.94
10
48
Skiles, Rachael
Zeeland East
1:10.01
6
49
Oswald, Emily
Coopersville
1:10.12
8
50
Wells, Katie
Spring Lake
1:10.15
7
51
Dorothy, Heather
Allegan
1:10.33
5
52
Boyd, Kenna
Mt. Pleasant
1:10.70
4
53
Bryant, Ashli
Niles
1:10.71
5
54
Vanhoef, Sam
Grand Haven
1:10.72
9
55
Meyers, Allison
Grandville
1:11.45
3
56
VanLaan, Breanna
Lowell
1:11.60
4
57
Gadbois, Paige
Coopersville
1:12.46
8
58
Lalonde, Maggie
Grand Haven
1:13.10
10
59
Stine, Payton
Battle Creek Lak
1:13.32
7
60
Davis, Lauren
Fenton
1:13.46
8
61
Bass, Gabbie
Chippewa Hills
1:13.60
9
62
Huebner, Kate
Coopersville
1:14.02
7
63
Skinner, Allison
Wyoming Kelloggs
1:14.70
5
64
VanLaan, Mikayla
Grand Rapids Sou
1:15.30
8
65
Mandle, Shealyn
Fenton
1:16.54
7
66
Sponga, Elizee
Hastings
1:16.65
9
67
McGarey, Courtney
Muskegon Reeths-
1:16.67
8
68
McIntosh, Isabelle
Fenton
1:17.63
7
69
Haney, Lauren
Jenison
1:17.70
10
70
Rozema, Morgan
Allendale
1:18.01
9
71
Stedman, Anna
Allegan
1:18.16
7
72
Khodl, Megan
Lowell
1:18.38
3
73
DenHartigh, Noelle
Hudsonville High
1:18.73
7
74
Todd, Jaylyn
Muskegon Mona Sh
1:22.91
10
75
Lamer, Betsi
Grandville Calvi
1:23.07
9
76
Radtke, Kaitlyn
St. Clair Shores
1:25.38
9
77
Ashby, Katy
St. Clair Shores
1:26.11
9
78
Webber, Lexi
Muskegon Reeths-
1:29.93
9
Womens 400m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sago, Troynesha
Gary West Side
1:03.42
1
2
Forbes, Julia
Hopkins
1:04.67
2
3
Godfrey, Emily
Ovid-Elsie
1:04.84
2
4
Berg, Paige
Parchment
1:04.99
1
5
Karapatian, Ari
Parchment
1:05.77
1
6
Hamming, Jenna
Farwell
1:05.96
1
7
Krcatovich, Morgan
Hopkins
1:08.42
3
8
Nolan, Zhane
Gary West Side
1:09.24
1
9
Bowe, Lexi
Grand Rapids Wes
1:09.68
5
10
Hicks, Cassidy
Constantine
1:10.43
5
11
Mason, Mary
Grand Rapids Wes
1:10.57
5
12
Ruggles, Alyssa
Central Montcalm
1:10.85
4
13
Micka, Lacey
Ovid-Elsie
1:10.88
5
14
Denovich, Brooke
Ovid-Elsie
1:11.04
5
15
Lucas, Danica
Constantine
1:12.23
3
15
Borton, Shalie
Carson City-Crys
1:12.23
2
17
Giles, Amanda
Constantine
1:12.46
3
18
Nelson, Kate
Newaygo
1:13.15
3
19
Hooker, Ashtyn
Newaygo
1:13.35
5
20
Mabone, Vanesah
Gary West Side
1:13.66
1
21
WELCH, TIFFANY
Schoolcraft
1:14.01
2
22
Hicks, Charity
Marcellus
1:14.39
4
23
Flood, Audrey
Saugatuck
1:14.40
4
24
Mason, Anna
Grand Rapids Wes
1:14.98
6
25
Ballard, Bailey
Hopkins
1:15.07
3
26
Webbert, Audra
Saugatuck
1:15.28
6
27
Riskovich, Felicia
Evart
1:16.43
6
28
Clark, Raigan
Evart
1:17.03
5
29
Fetzer, Rose
Schoolcraft
1:17.11
2
30
Fisher, Jaylin
Carson City-Crys
1:18.21
6
31
Orr, Ella
Marcellus
1:19.49
6
32
Shoemaker, Autumn
Reed City
1:20.49
4
33
Jablonski, Maxine
Saugatuck
1:20.84
4
34
Hampton, Brianne
Maple Valley
1:25.12
4
35
Guiles, Breanne
Reed City
1:25.75
4
36
Charles, Veronica
Montague
1:26.05
6
37
Hicks, Chloe
Maple Valley
1:27.81
4
38
Bannister, Alexis
Central Montcalm
1:27.92
5
39
Brown, Cynthia
Evart
1:29.54
4
40
Yuan, Ashley
New Buffalo
1:29.58
6
41
Fletcher, Rebecca
Eau Claire
1:34.27
5
42
Stark, Summer
New Buffalo
1:34.28
6
Womens 800m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fisher, Madie
Grandville
2:29.66
1
2
Shaw, Jessica
Allegan
2:30.58
1
3
Deshaw, Lauren
Holland West Ott
2:31.19
1
4
Bosma, Grace
Hastings
2:31.61
1
5
Bendewald, Rachel
St. Joseph
2:32.66
1
6
Ross, Lindsay
Zeeland West
2:33.29
1
7
Estkowski, Madisyn
St. Joseph
2:33.71
1
8
Bartz, Rachel
Allegan
2:33.90
1
9
Stoner, Medra
Grandville
2:35.26
1
10
Mercier, Ronni
Grand Rapids Ken
2:36.73
1
11
Farrell, Emma
Battle Creek Lak
2:37.98
1
12
Hilton, Brynna
Coopersville
2:38.17
1
13
Smith, Madeline
Hudsonville High
2:38.75
1
14
Thatcher, Olivia
Jenison
2:40.56
1
15
Schafer, Kylie
Chippewa Hills
2:41.14
1
16
Rollston, Brooke
Fruitport
2:41.40
1
17
Step, Rebecca
Jenison
2:41.50
1
18
Cole, Elysa
East Kentwood
2:41.99
1
19
Burdick, Ellie
Niles
2:42.44
1
20
Cross, Emily
Muskegon Reeths-
2:43.16
1
21
Lindsay, Hannah
Hudsonville High
2:45.04
1
22
Umbleby, Larissa
Chippewa Hills
2:45.95
1
23
Takas, Mikayla
Grand Haven
2:46.02
1
24
Evans, Jozlyn
Allendale
2:46.72
1
25
Carrier, Brooke
Spring Lake
2:47.30
1
26
Homer, Kirby
Battle Creek Lak
2:47.33
1
27
Versen, Megan
Grand Rapids Ken
2:47.37
1
28
Adkins, Jaylen
Spring Lake
2:47.75
1
29
Peel, Micah
Muskegon Reeths-
2:48.30
1
30
Taylor, Jessica
Fenton
2:48.68
1
31
Bonner, Keerstyn
Grandville Calvi
2:49.08
1
32
Roop, Katelyn
Wyoming Godwin H
2:50.93
1
33
Voet, Zoe
Holland West Ott
2:52.06
1
34
Yaw, Mallory
Lowell
2:52.93
1
35
Pfau, Brooke
Allendale
2:54.71
1
36
Ebbert, Maddie
Mt. Pleasant
2:54.86
1
37
Bos, Jillian
Grandville Calvi
2:56.29
1
38
Rudlaff, Mehgan
Niles
2:56.69
1
39
Shackelford, Crystal
East Kentwood
2:57.41
1
40
STERK, LORISA
Grand Rapids Sou
2:57.47
1
41
Haalfman, Michelle
Mt. Pleasant
3:02.66
1
42
Emmanual, Kelsey
Lowell
3:03.18
1
43
Gadola, Micali
Fenton
3:07.89
1
44
Dragiewicz, Heidi
St. Clair Shores
3:10.04
1
45
Rood, Marissa
Coopersville
3:12.80
1
46
Henderson, Felicia
Zeeland West
3:15.04
1
47
Jacobs, Sara
Grand Haven
3:15.91
1
48
Unseld, Katrina
Wyoming Kelloggs
3:17.05
1
49
TeHennepe, Anna
Grand Rapids Sou
3:21.45
1
50
Grau, Carley
St. Clair Shores
3:46.95
1
Womens 800m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rainey, Hannah
Newaygo
2:34.81
1
2
Miedema, Kennedy
Hopkins
2:36.01
1
3
Middaugh, Kathy
Newaygo
2:36.78
1
4
Stein, Katie
Hopkins
2:37.72
1
5
Beyer, Kaitlin
Carson City-Crys
2:38.61
1
6
Sims, Deryana
Gary West Side
2:42.34
1
7
Jones, Zoe
Constantine
2:45.57
1
8
Vanorder, Mara
Evart
2:45.94
1
9
Hackett, Ellen
Grand Rapids Wes
2:47.86
1
10
Frantz, Jessica
Ovid-Elsie
2:50.06
1
11
WILE, JESSICA
Schoolcraft
2:50.13
1
12
Johnson, Lindsay
Schoolcraft
2:50.16
1
13
Howard, Rebecca
Farwell
2:50.94
1
14
Tomlin, Asya
Gary West Side
2:54.00
1
15
Burkett, Erica
Maple Valley
2:57.27
1
16
Padgett, Ylana
New Buffalo
2:59.75
1
17
Sheedlo, Clare
Ovid-Elsie
3:00.76
1
18
Laske, Bailey
Grand Rapids Wes
3:01.61
1
19
Hilton, Hannah
Maple Valley
3:02.41
1
20
Mikel, Karlee
Marcellus
3:02.98
1
21
Timmer, Julia
Grand Rapids TC
3:03.05
1
22
Carlson, Colleen
Eau Claire
3:05.51
1
23
Karwoski, Ann
Central Montcalm
3:05.63
1
24
Garvelink, Cammy
Saugatuck
3:06.72
1
25
Stacey, Caroline
Constantine
3:12.72
1
26
VanWieren, Isabelle
Saugatuck
3:18.19
1
27
Hall, Stephanie
Montague
3:18.82
1
28
Luurtsma, Lydia
Grand Rapids TC
3:19.55
1
29
McClintic, Lindsay
Carson City-Crys
3:25.16
1
30
Schnepp, Sophia
Montague
3:25.57
1
31
Heikoop, Elisabeth
Grand Rapids TC
3:27.58
1
32
Schultz, Randa
Farwell
3:38.58
1
33
Elton, Hanna
Reed City
3:54.62
1
34
Quinn, Lizzy
Reed City
4:07.95
1
Womens 1600m Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
O'Neil, Megan
Chippewa Hills
5:02.83
1
2
Mondry, Sammy
Grandville
5:07.02
1
3
Miller, Alexis
Grand Rapids Sou
5:18.48
1
4
Jackson, Kelli
Hudsonville High
5:21.26
1
5
Jourdan, Ashley
Grandville Calvi
5:22.19
1
6
Shaw, Jessica
Allegan
5:23.33
1
7
Doorn, Emma
Grandville Calvi
5:25.16
1
8
Berends, Alex
Hudsonville High
5:27.07
1
9
Beeler, Brittany
Spring Lake
5:30.24
1
10
Johnson, Bailey
Jenison
5:31.36
1
11
Gale-Butto, Serena
Muskegon Mona Sh
5:31.52
1
12
Vanspronsen, Chelse
Jenison
5:35.00
1
13
Kinnally, Chloe
Big Rapids
5:36.93
1
14
O'keefe, Erin
Spring Lake
5:37.07
1
15
Snoap, Carlie
Grandville
5:38.82
1
16
Straube, Trista
Hastings
5:40.38
1
17
Richardson, McKenzie
Muskegon Reeths-
5:40.59
1
18
Bendewald, Rachel
St. Joseph
5:41.25
1
19
Broek, Raechel
Grandville Calvi
5:44.04
1
20
Teerman, Malea
Grand Haven
5:44.81
1
21
Ramirez, Kelsey
St. Clair Shores
5:46.32
1
22
Sanchez, Megan
Hudsonville High
5:47.43
1
23
HEPBURN, NATALIE
St. Joseph
5:48.27
1
24
Tober, Tori
Spring Lake
5:54.62
1
25
VanAllsburg, Abbey
Holland West Ott
5:55.83
1
26
Buist, Emma
Coopersville
5:56.63
1
27
Stephenson, Andrea
East Kentwood
5:56.98
1
28
Helsen, Payton
Coopersville
5:57.96
1
29
Bekius, Lydia
Zeeland West
5:58.29
1
30
Slajus, Katie
Spring Lake
5:58.85
1
31
Graves, Jessica
Lowell
5:59.78
1
32
Corner, Layne
Allendale
5:59.86
1
33
VANDERIET, JULIE
Holland West Ott
6:01.52
1
34
Tecklenberg, Diana
Mt. Pleasant
6:03.85
1
35
Jense, Alexa
Hudsonville High
6:05.60
1
36
Hack, Danielle
Fenton
6:09.27
1
37
Young, Andie
Grand Haven
6:09.44
1
38
Gohn, Rachel
Allendale
6:12.53
1
39
Colquhoun, Gillian
Battle Creek Lak
6:13.44
1
40
Riegle, Megan
Battle Creek Lak
6:13.89
1
40
Dowsett, Jennifer
St. Joseph
6:13.89
1
42
HOEKSTRA, KATHERINE
Holland West Ott
6:14.03
1
43
Baxter, Sidney
Battle Creek Lak
6:16.54
1
44
Eikenberry, Rachel
Grand Haven
6:16.60
1
45
Pearson, Sarah
Mt. Pleasant
6:16.85
1
46
Bos, Jennifer
Grandville Calvi
6:20.65
1
47
Rudlaff, Mehgan
Niles
6:23.19
1
48
Figueroa, Mackenzie
Fenton
6:23.93
1
49
Martin, Lydia
Grand Rapids Ken
6:24.87
1
50
Mesbergen, Katie
Zeeland West
6:28.04
1
51
Dodde, Rachel
Coopersville
6:29.04
1
52
Noakes, Amanda
Battle Creek Lak
6:29.63
1
53
Hippe, Elsa
East Kentwood
6:30.27
1
54
Christopher, Torrey
Fenton
6:30.62
1
55
GRIMM, KELLI
Grand Rapids Sou
6:30.89
1
56
Boersma, Susannah
Grandville
6:32.47
1
57
Evans, Jozlyn
Allendale
6:32.96
1
58
Raymond, Michaela
Grand Rapids Ken
6:33.51
1
59
DENNIS, COURTNEY
Chippewa Hills
6:33.60
1
60
Yaw, Mallory
Lowell
6:34.49
1
61
Vandermolen, Samanatha
East Kentwood
6:35.39
1
62
Andree, Brett
Grand Rapids Ken
6:35.97
1
63
Glass, Sammie
Coopersville
6:36.36
1
64
LYNCH, CHLOE
Mt. Pleasant
6:37.84
1
65
Battaglia, Emily
Fenton
6:38.79
1
66
Shewmaker, Sydney
St. Clair Shores
6:39.00
1
67
Kusmortceva, Anastasia
East Kentwood
6:39.26
1
68
Sarhatt, Amanda
Hastings
6:40.21
1
69
Gatica, Rachel
Zeeland West
6:43.68
1
70
Emmanual, Kelsey
Lowell
6:45.34
1
71
Patrick, Emma
Grand Rapids Ken
6:47.27
1
72
Taylor, Annamaria
St. Clair Shores
6:51.87
1
73
Jongekryg, Meredith
Holland West Ott
6:52.54
1
74
White, Jaime
Jenison
6:52.73
1
75
Mekkes, Taylor
Jenison
6:54.27
1
76
Rakowski, Alex
Muskegon Mona Sh
6:59.03
1
77
Spielberger, Dana
Muskegon Mona Sh
7:00.21
1
78
Harwood, Emily
Zeeland West
7:01.09
1
79
DeYoung, Sarah
Muskegon Reeths-
7:11.16
1
80
Jacobs, Sara
Grand Haven
7:12.74
1
81
Grant, Allison
Niles
7:14.14
1
82
VanSolkema, Lexi
Grand Rapids Sou
7:15.03
1
83
Beirling, Taylor
Lowell
7:20.18
1
84
Vaughn, Evonna
Grandville
7:24.52
1
85
Bakelaar, Kayla
Grand Rapids Sou
7:25.41
1
86
Bergman, Katie
St. Joseph
7:27.20
1
87
Miller, Margret
St. Clair Shores
7:28.33
1
88
Glick, Aubrey
Muskegon Reeths-
7:33.42
1
89
Young, Sierra
Muskegon Reeths-
7:52.50
1
Womens 1600m Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rushford, Jessica
Maple Valley
5:30.80
1
2
Jenkins, Lauren
Saugatuck
5:35.81
1
3
Beyer, Kaitlin
Carson City-Crys
5:39.48
1
4
Williams, Brittany
Newaygo
5:54.17
1
5
Weber, Rachael
Hopkins
5:56.56
1
6
McKenzie, Rebecca
Hopkins
5:57.46
1
7
Patel, Dhara
Saugatuck
5:58.58
1
8
Hackett, Ellen
Grand Rapids Wes
6:02.54
1
9
Varker, Breana
Schoolcraft
6:03.42
1
10
Giles, Courtney
Constantine
6:05.83
1
11
Springer, Libby
Saugatuck
6:06.46
1
12
Hammond, Contessa
Farwell
6:07.69
1
13
Hurley, Sydney
Farwell
6:13.01
1
14
Frantz, Jessica
Ovid-Elsie
6:18.17
1
15
McCrackin, Elizabeth
Carson City-Crys
6:18.30
1
16
Murzyn, Jade
Saugatuck
6:23.36
1
17
Deam, katti
Newaygo
6:24.52
1
18
Pitsch, Brooke
Grand Rapids Wes
6:25.09
1
19
Schrock, Emily
Constantine
6:26.45
1
20
Phaenuf, Sophia
Grand Rapids Wes
6:29.33
1
21
Tomlin, Asya
Gary West Side
6:36.47
1
22
Ludlam, Samantha
Hopkins
6:38.19
1
23
Sheedlo, Clare
Ovid-Elsie
6:41.01
1
24
Brown, Natalie
Gary West Side
6:41.72
1
25
Steele, Kennecia
Gary West Side
6:42.71
1
26
Ward, Taylor
Carson City-Crys
6:43.42
1
27
Hymer, Addison
Ovid-Elsie
6:43.98
1
28
Timmer, Julia
Grand Rapids TC
6:44.00
1
29
Karwoski, Ann
Central Montcalm
6:46.42
1
30
Lamance, McKayla
Maple Valley
6:46.72
1
31
LAWRENCE, MEGAN
Schoolcraft
6:47.37
1
32
Rupe, Vicki
Parchment
6:50.76
1
33
O'Hallaran, Eve
New Buffalo
6:51.39
1
34
Rounds, Kendra
Newaygo
6:53.72
1
35
BROEKEMA, KELSEY
Schoolcraft
6:54.45
1
36
Cleveland, Gabrielle
Ovid-Elsie
6:56.57
1
37
Stein, Katie
Hopkins
7:03.25
1
38
Stacey, Caroline
Constantine
7:04.05
1
39
Dustin, Taylor
Eau Claire
7:08.75
1
40
Cornelius, McKenzie
Reed City
7:09.89
1
41
Faulkner, Tielar
Constantine
7:11.15
1
42
FLYNN, COLLEEN
Schoolcraft
7:13.62
1
43
McClintic, Lindsay
Carson City-Crys
7:20.51
1
44
Trumble, Lynzie
Maple Valley
7:21.49
1
45
Baughan, Natalie
Reed City
7:29.28
1
46
Heikoop, Elisabeth
Grand Rapids TC
7:31.13
1
47
Alt, Rachel
Grand Rapids Wes
7:43.09
1
48
Smedts, Laura
New Buffalo
7:45.17
1
49
Duey, Stevie
Evart
7:52.80
1
50
Belleville, Natalie
Evart
7:55.47
1
51
Ramsey, Katrina
Marcellus
7:56.96
1
52
Bardusk, Sarah
New Buffalo
8:00.11
1
53
Brennen, Liz
New Buffalo
8:48.45
1
54
Cowsert, Mariah
Reed City
10:21.53
1
Womens 60m Hurdles Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gast, Ali
Grandville
09.50
nwi
1
2
Borgman, Molly
Holland West Ott
09.66
nwi
1
3
Quillen, Rachel
Hastings
10.03
nwi
1
4
Newhof, Anna
Grand Rapids Sou
10.21
nwi
1
5
Gosma, Braeden
Big Rapids
10.23
nwi
2
6
Greinke, Brianna
Muskegon Reeths-
10.30
nwi
1
7
Huisken, Lydia
Coopersville
10.39
nwi
2
8
Sturman, Makenzie
Allegan
10.40
nwi
2
9
Emmery, Hannah
Battle Creek Lak
10.53
nwi
2
10
Williams, Kaitlin
East Kentwood
10.66
nwi
2
11
Wells, Paige
Allendale
10.67
nwi
2
12
Redman, Nikki
Hastings
10.72
nwi
1
13
Reyes, Riley
Chippewa Hills
10.80
nwi
2
14
Williams, Jazz
St. Joseph
10.89
nwi
2
15
Glenn, Taylor
Niles
11.00
nwi
1
16
Kom, Nya-Friday
East Kentwood
11.26
nwi
1
Womens 60m Hurdles Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gast, Ali
Grandville
09.62
nwi
1
2
Borgman, Molly
Holland West Ott
09.91
nwi
10
3
Quillen, Rachel
Hastings
10.03
nwi
5
4
Kom, Nya-Friday
East Kentwood
10.17
nwi
4
5
Greinke, Brianna
Muskegon Reeths-
10.22
nwi
2
6
Newhof, Anna
Grand Rapids Sou
10.44
nwi
5
7
Redman, Nikki
Hastings
10.53
nwi
4
8
Glenn, Taylor
Niles
10.63
nwi
7
9
Williams, Kaitlin
East Kentwood
10.64
nwi
8
10
Wells, Paige
Allendale
10.66
nwi
8
11
Williams, Jazz
St. Joseph
10.69
nwi
5
12
Reyes, Riley
Chippewa Hills
10.72
nwi
7
12
Emmery, Hannah
Battle Creek Lak
10.72
nwi
10
14
Sturman, Makenzie
Allegan
10.74
nwi
7
15
Gosma, Braeden
Big Rapids
10.76
nwi
10
16
Huisken, Lydia
Coopersville
10.79
nwi
2
17
Brower, Mackenzie
Grandville
10.97
nwi
8
18
Betts, Rebecca
Lowell
11.01
nwi
1
19
Jongsma, Rachel
Hudsonville High
11.04
nwi
9
20
Lombardi, Nina
Fenton
11.08
nwi
8
21
Huettner, Megan
Muskegon Mona Sh
11.13
nwi
1
22
Nelson, Lindsey
Zeeland East
11.16
nwi
2
23
Meskill, Hannah
St. Joseph
11.25
nwi
9
23
Bruendl, Simone
Hastings
11.25
nwi
4
23
Ogles, Gabby
Zeeland East
11.25
nwi
3
26
Esch, Arielle
Chippewa Hills
11.28
nwi
1
27
Hiller, Katherine
Fenton
11.33
nwi
10
28
Umbleby, Larissa
Chippewa Hills
11.34
nwi
5
29
Klubeck, Kelly
Zeeland West
11.35
nwi
10
29
Harris, Arriya
East Kentwood
11.35
nwi
2
31
Dedivanaj, Liria
Fenton
11.36
nwi
6
32
Peterson, Grace
Spring Lake
11.39
nwi
7
33
Moe, Abby
Spring Lake
11.41
nwi
9
34
Katerberg, Madi
Hudsonville High
11.46
nwi
9
35
Kallemeyn, Natalie
Hudsonville High
11.48
nwi
1
36
Havens, Jessica
Hudsonville High
11.58
nwi
6
36
Meyer, Gwen
Grand Haven
11.58
nwi
9
38
Postma, Jessica
Jenison
11.69
nwi
4
39
Nieman, Stephanie
Battle Creek Lak
11.71
nwi
6
40
Mathis, Carolyn
Zeeland East
11.75
nwi
10
41
Sheldon, Brie
Hastings
11.82
nwi
4
42
Abrigo, Mackenzie
Zeeland West
11.83
nwi
4
43
Klynstra, Leah
Zeeland East
11.86
nwi
3
44
Domanski, Jodi
Coopersville
11.92
nwi
9
44
MCNEAL, JENNIFER
Mt. Pleasant
11.92
nwi
7
46
Schelhaas, Rachel
Grandville Calvi
12.06
nwi
8
47
Baker, Emily
Zeeland West
12.09
nwi
2
48
Moore, Brittany
Wyoming Godwin H
12.14
nwi
3
49
Farcus, Micah
Jenison
12.16
nwi
10
50
Sperry, Meghan
Fenton
12.22
nwi
2
51
Nguyen, Christina
Grand Rapids Ken
12.25
nwi
1
52
Carpenter, Sarah
Grand Rapids Ken
12.26
nwi
8
53
Watson, Noelle
Kalamazoo Centra
12.27
nwi
10
54
Schuele, Makenzie
Allegan
12.29
nwi
4
54
Roche, Emily
Lowell
12.29
nwi
5
56
Johnstone, Sam
St. Clair Shores
12.30
nwi
6
57
Peplinski, Hannah
Grand Haven
12.32
nwi
9
57
Achterhof, Kelsey
Zeeland West
12.32
nwi
2
59
Perham, Chloe
Grandville
12.43
nwi
5
60
Mazure, Brooke
Mt. Pleasant
12.44
nwi
8
61
Burrel, Josilynn
Muskegon Reeths-
12.53
nwi
3
62
Haight, Mishayla
Wyoming Kelloggs
12.58
nwi
3
63
France, Emma
Spring Lake
12.64
nwi
3
64
Smith, Callie
Coopersville
12.81
nwi
2
65
Ginn, Katherine
Allendale
12.97
nwi
2
66
Tollefson, Julia
St. Clair Shores
12.98
nwi
9
67
Davis, Lauren
Muskegon Reeths-
12.99
nwi
10
68
Bogan, Dajah
St. Joseph
13.36
nwi
1
69
DeRuiter, Peyton
Grand Rapids Sou
13.41
nwi
6
70
Harris, Marlee
Grandville
13.44
nwi
7
71
Baltrusaitis, Annie
Jenison
13.59
nwi
5
72
Wolters, Dani
Jenison
13.79
nwi
7
73
Sketstone, Hayleigh
Coopersville
13.81
nwi
3
73
Reynolds, Rachel
St. Clair Shores
13.81
nwi
1
75
Kennedy, Devon
Allendale
14.32
nwi
6
76
Geisthardt, Abby
Mt. Pleasant
14.59
nwi
7
77
Tomlison, Lynn
Kalamazoo Centra
15.61
nwi
6
--
Day, Asia
East Kentwood
DNF
nwi
6
Womens 60m Hurdles Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Michell, Samantha
Reed City
08.93
nwi
1
2
Wright, LaShae
Central Montcalm
09.86
nwi
1
3
Kyle, Hanna
Maple Valley
10.13
nwi
1
4
Francis, Melissa
Saugatuck
10.23
nwi
1
5
Price, Hanna
Reed City
10.64
nwi
1
6
Moak, Liz
Montague
10.88
nwi
1
7
Berg, Robbie
Montague
10.91
nwi
1
8
Hogarth, Kerri
Schoolcraft
11.14
nwi
1
9
Turley, Tabitha
Evart
11.15
nwi
1
10
Defouw, Leah
Grand Rapids Wes
11.17
nwi
2
11
Miedema, Samantha
Hopkins
11.19
nwi
2
12
MacNamara, Melissa
Constantine
11.23
nwi
2
13
Dorn, Cyd
Ovid-Elsie
11.36
nwi
2
14
Devenney, Jordan
Schoolcraft
11.74
nwi
2
15
Gutowski, Tori
Grand Rapids Wes
11.84
nwi
2
16
Mallo, Jessica
Constantine
11.86
nwi
2
17
Ingle, Kathryn
Schoolcraft
12.01
nwi
2
18
O'Rourke, Abby
Grand Rapids Wes
12.03
nwi
2
Womens 60m Hurdles Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Michell, Samantha
Reed City
08.97
nwi
3
2
Wright, LaShae
Central Montcalm
09.96
nwi
1
3
Kyle, Hanna
Maple Valley
10.34
nwi
4
4
Price, Hanna
Reed City
10.38
nwi
1
5
Francis, Melissa
Saugatuck
10.41
nwi
5
6
Berg, Robbie
Montague
10.88
nwi
1
7
Moak, Liz
Montague
11.11
nwi
4
8
Turley, Tabitha
Evart
11.20
nwi
2
9
Hogarth, Kerri
Schoolcraft
11.25
nwi
3
10
Miedema, Samantha
Hopkins
11.36
nwi
6
11
Ingle, Kathryn
Schoolcraft
11.44
nwi
1
12
Defouw, Leah
Grand Rapids Wes
11.54
nwi
3
13
Devenney, Jordan
Schoolcraft
11.56
nwi
6
14
Mallo, Jessica
Constantine
11.71
nwi
1
15
MacNamara, Melissa
Constantine
11.72
nwi
5
16
O'Rourke, Abby
Grand Rapids Wes
11.82
nwi
6
17
Gutowski, Tori
Grand Rapids Wes
11.86
nwi
2
18
Dorn, Cyd
Ovid-Elsie
11.89
nwi
2
19
Bardusk, Anna
New Buffalo
11.96
nwi
1
20
Depue, Christa
Central Montcalm
12.00
nwi
2
21
Smith, Rebecca
Farwell
12.03
nwi
3
22
Sprague, Logan
Farwell
12.09
nwi
4
23
Trumble, Lynzie
Maple Valley
12.19
nwi
3
24
Kugle, Savannah
Eau Claire
12.23
nwi
3
25
Sanborn, Denielle
Carson City-Crys
12.32
nwi
1
26
Padgett, Ylana
New Buffalo
12.42
nwi
5
27
Braschler, Allie
Saugatuck
12.45
nwi
5
28
Hatfield, Kaylie
Schoolcraft
12.46
nwi
5
29
McLachlan, Taylor
Evart
12.63
nwi
3
30
Harrison, Lexi
Constantine
12.98
nwi
6
31
Coulter, Makayla
Saugatuck
12.99
nwi
4
32
Ballard, Bailey
Hopkins
13.02
nwi
2
33
McCrackin, Samantha
Carson City-Crys
13.33
nwi
4
34
Hampton, Brianne
Maple Valley
13.84
nwi
1
35
Miller, Amy
Hopkins
14.04
nwi
6
36
James, Tia
Maple Valley
14.60
nwi
6
37
Brandt, Madison
Parchment
15.39
nwi
6
38
Frey, Jenna
Newaygo
15.96
nwi
4
39
Gerencer, Leah
Newaygo
16.48
nwi
5
40
Lomax, Qiana
New Buffalo
18.53
nwi
4
41
Guiles, Breanne
Reed City
21.34
nwi
2
Womens 4x300m Relay Div I and II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dotson
,
Tate
,
Deboe
,
Williams
Battle Creek Lak
2:54.96
1
2
Applewhi
,
Vanderwa
,
Craft
,
Waters
East Kentwood
2:58.33
1
3
VacaGuzm
,
Bowman
,
Gast
,
Wierenga
Grandville
2:59.57
2
4
Browning
,
Scott
,
Cooper
,
Davis
Kalamazoo Centra
3:00.71
3
5
Mattson
,
Gardner
,
Huizen
,
Hopp
Jenison
3:02.69
1
6
Meeuwsen
,
Medendor
,
Klubeck
,
Proce
Zeeland West
3:04.56
2
7
Bogan
,
Williams
,
Capua
,
Lennartz
St. Joseph
3:05.42
2
8
Avery
,
Smith
,
Seeley
,
Gortsema
Hudsonville High
3:05.57
1
9
Arteaga
,
Mitchell
,
Wells
,
Chaney
Spring Lake
3:05.91
1
10
Fortenbe
,
Melton
,
Greinke
,
Schultz
Muskegon Reeths-
3:06.08
1
11
Hobbins
,
Arsenaul
,
Bond
,
Wells
Allendale
3:06.78
3
12
Chaffin
,
Green
,
Love
,
Bryant
Niles
3:07.01
4
13
Kippes
,
Conrad
,
Ludge
,
Coretti
Grand Rapids Ken
3:07.11
3
14
Tardani
,
Matthews
,
Brown
,
Walker
Muskegon Mona Sh
3:07.33
4
15
DeShaw
,
Borgman
,
VanAllsb
,
Arvidson
Holland West Ott
3:07.41
4
16
Boyd
,
Horton
,
Gembraow
,
Cox
Mt. Pleasant
3:07.80
4
17
Walters
,
Vanlaan
,
Graves
,
Betts
Lowell
3:08.11
4
18
O'Neil
,
Sheaffer
,
Schafer
,
Baldwin
Chippewa Hills
3:08.29
3
19
Redman
,
Goggins
,
Bruendl
,
Rimer
Hastings
3:10.37
3
20
Bemis
,
Rooker
,
Sage
,
Kinser
Fenton
3:10.74
4
21
VanderPl
,
Kruithof
,
Porter
,
Newhof
Grand Rapids Sou
3:10.85
3
22
Vronko
,
Helsen
,
Corneliu
,
Buist
Coopersville
3:11.15
2
23
Ramirez
,
Miller
,
Hengy
,
Byers
St. Clair Shores
3:11.25
3
24
Klinger
,
Klinger
,
Pekel
,
Pekel
Fruitport
3:11.35
3
25
Edel
,
Flewelli
,
Shoup
,
Fulton
Ludington
3:12.51
4
26
Allmon
,
Moore
,
Welc
,
Taylor
Wyoming Godwin H
3:19.37
4
27
Dorothy
,
Price
,
Scheule
,
Wahl
Allegan
3:21.46
3
28
Skinner
,
Sharidan
,
Shannon
,
Haight
Wyoming Kelloggs
3:28.96
4
29
Peplinsk
,
Sanchez
,
Meyer
,
Hoffman
Grand Haven
3:33.63
2
Womens 4x300m Relay Div III and IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hunter
,
Brister
,
Lampley
,
Stewart
Gary West Side
3:05.39
1
2
Forbes
,
Miedema
,
Miedema
,
Stein
Hopkins
3:10.18
1
3
Coates
,
Craig
,
Devenney
,
Herr
Schoolcraft
3:13.52
1
4
Godfrey
,
Jensen
,
Honda
,
Denovich
Ovid-Elsie
3:14.94
2
5
Schermer
,
Payne
,
Price
,
Michell
Reed City
3:15.78
1
6
Hurley
,
Howard
,
Garver
,
Hamming
Farwell
3:16.00
2
7
Dolphin
,
Defouw
,
Mason
,
O'Rourke
Grand Rapids Wes
3:16.54
2
8
Joppie
,
Dockter
,
Rushford
,
Kyle
Maple Valley
3:18.57
1
9
Berg
,
Moak
,
Henrick
,
Christma
Montague
3:18.81
2
10
Rainey
,
Williams
,
Santiago
,
Middaugh
Newaygo
3:20.15
1
11
MacNamar
,
Lucas
,
Jones
,
Hicks
Constantine
3:20.75
2
12
Parks
,
Davis
,
Karwoski
,
Ruggles
Central Montcalm
3:24.76
1
13
O'Hallar
,
Bardusk
,
Geisler
,
Weers
New Buffalo
3:28.43
2
14
Flood
,
Jablonsk
,
Alexande
,
Francis
Saugatuck
3:28.44
1
15
Kugle
,
Randolph
,
Krugh
,
Pfifer
Eau Claire
3:30.61
2
16
Hicks
,
Wright
,
Hostetle
,
Mikel
Marcellus
3:31.47
2
17
McCracki
,
Collins
,
Fisher
,
Sanborn
Carson City-Crys
3:39.85
2
18
Riskovic
,
Duey
,
Brown
,
Turley
Evart
3:41.04
1
Womens 4x600m Relay Div I and II
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Wierenga
,
Fisher
,
VacaGuzm
,
Webb
Grandville
6:48.38
1
2
Applewhi
,
Vanderwa
,
Shumpert
,
Cole
East Kentwood
7:16.04
2
3
Ludge
,
Versen
,
Mercier
,
Hodgkins
Grand Rapids Ken
7:17.31
2
4
Straube
,
Rimer
,
Sarhatt
,
Bosma
Hastings
7:19.33
2
5
Arteaga
,
Beeler
,
O'Keefe
,
Carrier
Spring Lake
7:19.47
1
6
Hoekstra
,
VanDeRie
,
Martinie
,
DeShaw
Holland West Ott
7:22.48
3
7
Berends
,
Keener
,
Gortsema
,
Ro
Hudsonville High
7:23.52
1
8
Zeerip
,
VanDoorn
,
Groendyk
,
Niemiec
Zeeland East
7:25.67
3
9
Tate
,
Stieneck
,
Perez
,
Farrell
Battle Creek Lak
7:30.54
1
10
Jose
,
Umbleby
,
Kuzma
,
Cooper
Chippewa Hills
7:38.82
2
11
DeVries
,
Schwartz
,
Porter
,
Oetman
Grand Rapids Sou
7:40.92
2
12
Leonard
,
Gemmen
,
Peskin
,
Vanlet
Jenison
7:42.19
1
13
Bemis
,
Kinser
,
Taylor
,
Kaye
Fenton
7:42.28
2
14
Wheeler
,
Henderso
,
VandenBe
,
Ross
Zeeland West
7:44.53
1
15
Winter
,
Brown
,
Oullette
,
Cox
Mt. Pleasant
7:48.16
3
16
Gohn
,
Pfau
,
Evans
,
Corner
Allendale
7:50.19
1
17
Pauwels
,
George
,
Brewer
,
Huettner
Muskegon Mona Sh
7:52.27
3
18
Rollston
,
Bo
,
Vest
,
Pekel
Fruitport
7:55.72
3
19
Graves
,
Walters
,
Vanlaan
,
Beirling
Lowell
7:57.14
3
20
Takas
,
Mahacek
,
Sedgewic
,
Rowden
Grand Haven
7:58.49
1
21
Bartz
,
Wahl
,
Stedman
,
Dame
Allegan
8:01.85
3
22
Hussey
,
Pek
,
Irvine
,
Dittmann
Muskegon Reeths-
8:06.76
2
23
Beemer
,
McQuone
,
Cihlar
,
Whise
St. Joseph
8:19.56
2
24
Bischof
,
Purvins
,
St. John
,
Crater
Coopersville
8:25.27
3
25
Austin
,
Frazier
,
O'Neil
,
Strouse
St. Clair Shores
8:57.39
3
Womens 4x600m Relay Div III and IV
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Miedema
,
Stein
,
Weber
,
Ludlam
Hopkins
7:28.98
1
2
Bond
,
Sago
,
Houston
,
Kirskey
Gary West Side
7:36.08
2
3
Rainey
,
Williams
,
Santiago
,
Middaugh
Newaygo
7:42.44
1
4
Coates
,
Pelton
,
Wile
,
Johnson
Schoolcraft
7:50.05
1
5
Barde
,
Garvelin
,
Alexande
,
Francis
Saugatuck
7:57.30
2
6
Burkett
,
Braden
,
Hilton
,
Pierce
Maple Valley
7:58.29
2
7
Giles
,
Jones
,
Schrock
,
Hicks
Constantine
8:07.94
1
8
Hubbell
,
McCracki
,
Ward
,
Beyer
Carson City-Crys
8:11.58
1
9
Farrell
,
VanOrder
,
Clark
,
Turley
Evart
8:19.87
2
10
Geisler
,
Weers
,
Padgett
,
Workman
New Buffalo
8:23.33
2
11
Frantz
,
Hymer
,
Clevelan
,
Jensen
Ovid-Elsie
8:23.41
1
12
Carlson
,
Dustin
,
Krugh
,
Milchars
Eau Claire
8:29.23
2
13
Sprague
,
Smith
,
Hammond
,
Garver
Farwell
8:40.93
1
14
Laske
,
Richmond
,
Stankus
,
Mason
Grand Rapids Wes
8:48.07
2
15
Corneliu
,
Elton
,
Quinn
,
Riley
Reed City
10:08.21
2
16
Scoggins
,
McWatter
,
Pyper
,
Bidelman
Marcellus
10:43.74
1
Womens Shot Put Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Casey, Brittany
Zeeland East
40-10.00
(12.45m)
1
2
Davis, Mariah
East Kentwood
38-05.00
(11.71m)
1
3
Smallegan, Heather
Zeeland East
38-04.00
(11.68m)
1
4
Craft, Justice
East Kentwood
36-05.00
(11.10m)
1
5
Geurink, Daisy
Zeeland East
36-04.00
(11.07m)
1
5
Madison, Jade
New Buffalo
36-04.00
(11.07m)
1
7
Jackson, McKenzie
Muskegon Mona Sh
34-09.00
(10.59m)
1
8
Smallegan, Kellie
Zeeland East
34-06.00
(10.52m)
1
9
Thomas, Brandy
Ludington
34-03.00
(10.44m)
1
10
Longmire, Chynna
Wyoming Kelloggs
33-06.00
(10.21m)
1
11
McDanial, Leigha
East Kentwood
33-05.00
(10.19m)
1
12
DeJong, Brittany
Zeeland West
32-07.00
(9.93m)
1
12
Robison, Corey
Chippewa Hills
32-07.00
(9.93m)
1
14
Hill, Kaylyn
Allendale
32-03.00
(9.83m)
1
15
Gottwald, Kayla
Ludington
32-00.00
(9.75m)
1
16
Koepf, Amanda
Chippewa Hills
31-11.00
(9.73m)
1
17
Andrews, Gabby
St. Clair Shores
31-08.00
(9.65m)
1
18
Johnson, Daja
Battle Creek Lak
31-01.00
(9.47m)
1
18
Todd, Julie
Holland West Ott
31-01.00
(9.47m)
1
20
Dittrich, Gabriela
Holland West Ott
31-00.00
(9.45m)
1
20
Newman, Maddie
Lowell
31-00.00
(9.45m)
1
20
Geurink, Vicki
Allendale
31-00.00
(9.45m)
1
23
Jones, Danielle
Battle Creek Lak
30-01.00
(9.17m)
1
24
Overbay, Olivia
Zeeland West
30-00.00
(9.14m)
1
25
Osterink, Corrie
Hastings
29-08.00
(9.04m)
1
25
Ross, Erykah
East Kentwood
29-08.00
(9.04m)
1
27
Lumbert, Kaylie
Hastings
29-07.00
(9.02m)
1
28
Irving, Brooklyn
East Kentwood
29-06.00
(8.99m)
1
29
Overway, Amy
Zeeland West
29-05.00
(8.97m)
1
30
Piccard, Morgan
Grand Rapids Ken
29-00.00
(8.84m)
1
30
Hervey-McNutt, Taya
Battle Creek Lak
29-00.00
(8.84m)
1
32
Bailey, Jillian
Hastings
28-08.00
(8.74m)
1
33
Smith, Kara
Niles
28-00.00
(8.53m)
1
34
Umlor, Alexis
Allendale
27-06.00
(8.38m)
1
35
Maue, Ashley
Muskegon Reeths-
27-05.00
(8.36m)
1
36
Hissom, Elizabeth
Spring Lake
27-00.00
(8.23m)
1
36
Geels, Kaylee
Grandville Calvi
27-00.00
(8.23m)
1
36
Glass, Kira
Grand Haven
27-00.00
(8.23m)
1
36
Moore, Tyteanna
Wyoming Godwin H
27-00.00
(8.23m)
1
40
Adams, Shelbi
Muskegon Reeths-
26-10.00
(8.18m)
1
41
Stidham, Hannah
Hudsonville High
26-05.00
(8.05m)
1
42
Mikel, McKenzie
St. Clair Shores
26-02.00
(7.98m)
1
43
Golliday, Tia
St. Joseph
26-01.00
(7.95m)
1
44
Karpowicz, Karlee
Grandville
25-08.00
(7.82m)
1
44
Huisman, Macayla
Grand Rapids Sou
25-08.00
(7.82m)
1
46
Mitchell, Tatyana
Fenton
25-03.00
(7.70m)
1
47
Kupris, Megan
Grand Rapids Ken
25-02.00
(7.67m)
1
48
Smith, Kilie
Chippewa Hills
25-01.00
(7.65m)
1
49
Burley, Kelsea
Spring Lake
25-00.00
(7.62m)
1
50
Clark, Christy
Hastings
24-10.00
(7.57m)
1
51
DeJong, Brook
Hudsonville High
24-09.00
(7.54m)
1
52
Longstreet, Madeline
Grand Rapids Sou
24-07.00
(7.49m)
1
53
Hulst, Rachael
Grandville Calvi
24-05.00
(7.44m)
1
53
Jones, Ella
St. Joseph
24-05.00
(7.44m)
1
53
TeHennepe, Anna
Grand Rapids Sou
24-05.00
(7.44m)
1
56
Robinson, Mya
St. Joseph
24-04.00
(7.42m)
1
57
Sapp, Kyleigh
Hudsonville High
24-02.00
(7.37m)
1
58
Cook, Amber
Lowell
23-10.00
(7.26m)
1
58
Grasman, Laura
Grand Rapids Sou
23-10.00
(7.26m)
1
58
Jefferson, Micala
Muskegon Reeths-
23-10.00
(7.26m)
1
61
Gaiser, Emilee
Zeeland West
23-04.00
(7.11m)
1
62
Guzman, Mia
Wyoming Godwin H
22-10.00
(6.96m)
1
63
Fitzpatrick, Kaylee
Grandville
22-09.00
(6.93m)
1
64
Keppeler, Karly
St. Joseph
22-08.00
(6.91m)
1
65
Ahmad, Aisha
Muskegon Reeths-
21-07.00
(6.58m)
1
66
Boyd, Kenna
Mt. Pleasant
21-06.00
(6.55m)
1
67
Warden, Ashley
Grand Rapids Ken
21-05.00
(6.53m)
1
67
Smoes, Ashlynd
Coopersville
21-05.00
(6.53m)
1
69
Jackson, Kali
Kalamazoo Centra
21-04.00
(6.50m)
1
70
Masterson, Chloe
Mt. Pleasant
20-03.00
(6.17m)
1
71
Marks, Marilla
Lowell
19-09.00
(6.02m)
1
71
Dragiewicz, Heidi
St. Clair Shores
19-09.00
(6.02m)
1
73
Salmon, Kassi
Allendale
19-05.00
(5.92m)
1
74
Nietering, Maggie
Spring Lake
19-00.00
(5.79m)
1
75
Bott, Caitlin
Chippewa Hills
17-05.00
(5.31m)
1
76
Wiliiams, Carlie
St. Clair Shores
16-09.00
(5.11m)
1
77
Impellizzeri, Kayla
Grand Rapids Ken
16-07.00
(5.05m)
1
78
France, Julia
Wyoming Kelloggs
16-00.00
(4.88m)
1
79
Black, Amanda
Mt. Pleasant
12-09.00
(3.89m)
1
Womens Shot Put Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Craig, Kara
Schoolcraft
33-00.00
(10.06m)
1
2
King, Heavin
Constantine
31-10.00
(9.70m)
1
3
Collins, Breanna
Central Montcalm
30-09.00
(9.37m)
1
4
Rose, Bailey
Farwell
30-06.00
(9.30m)
1
5
Edick, Monica
Schoolcraft
30-05.00
(9.27m)
1
6
Mason, Mary
Grand Rapids Wes
29-07.00
(9.02m)
1
7
Boyd, Rebecca
Farwell
29-03.00
(8.92m)
1
7
Workman, Breanna
New Buffalo
29-03.00
(8.92m)
1
7
Perry, Kaylyn
Saugatuck
29-03.00
(8.92m)
1
10
Hostetler, RuthAnn
Marcellus
28-11.00
(8.81m)
1
11
Price, Claudia
Ovid-Elsie
27-09.00
(8.46m)
1
12
Brechting, Theresa
Grand Rapids Wes
27-06.00
(8.38m)
1
13
Fuller, Erica
Saugatuck
26-10.00
(8.18m)
1
14
Button, Autumn
Carson City-Crys
26-02.00
(7.98m)
1
15
Gott, Krista
Farwell
26-01.00
(7.95m)
1
16
James, Allyson
Central Montcalm
25-11.00
(7.90m)
1
17
Blodgett, Bailey
Maple Valley
25-07.00
(7.80m)
1
18
Henshaw, Shelby
Hopkins
25-05.00
(7.75m)
1
18
Hummel, Adeline
Carson City-Crys
25-05.00
(7.75m)
1
20
Cleland, Sydney
Evart
25-03.00
(7.70m)
1
21
Hall, Terra
Maple Valley
25-01.00
(7.65m)
1
21
Putnam, Madalyn
Ovid-Elsie
25-01.00
(7.65m)
1
23
Cluster, Emily
New Buffalo
25-00.00
(7.62m)
1
24
Milliron, Kayla
Parchment
24-10.00
(7.57m)
1
25
Hietzman, Mollie
Newaygo
24-09.00
(7.54m)
1
26
Rose, Siera
Maple Valley
24-07.00
(7.49m)
1
27
Schock, Kristen
Saugatuck
24-06.00
(7.47m)
1
28
Gort, Kersha
Newaygo
24-01.00
(7.34m)
1
29
Lesman, Paige
Parchment
23-11.00
(7.29m)
1
29
Imanse, Kelli
Schoolcraft
23-11.00
(7.29m)
1
31
Hamilton, Aimee
Maple Valley
23-09.00
(7.24m)
1
32
Gonzalez, Christina
Grand Rapids Wes
23-08.00
(7.21m)
1
33
Martin, Morgan
Ovid-Elsie
23-07.00
(7.19m)
1
34
Dunn, Toni
Eau Claire
23-05.00
(7.14m)
1
34
Jordan, Dakri
Marcellus
23-05.00
(7.14m)
1
36
Vinson, Melissa
New Buffalo
23-01.00
(7.04m)
1
37
Jobes, Liz
Reed City
23-00.00
(7.01m)
1
38
Barnwell, Mackenzie
Central Montcalm
22-10.00
(6.96m)
1
39
Haveman, Kaylee
Hopkins
22-04.00
(6.81m)
1
40
Bryant, Jessica
Eau Claire
22-03.00
(6.78m)
1
41
Lopez, Gabriella
Hopkins
21-09.00
(6.63m)
1
41
Knoester, Alyssa
Hopkins
21-09.00
(6.63m)
1
43
Sommer, Serena
Eau Claire
21-08.00
(6.60m)
1
43
Chavez, Vanessa
Montague
21-08.00
(6.60m)
1
45
Hubbell, Claire
Carson City-Crys
21-01.00
(6.43m)
1
46
Partlo, Jillian
Central Montcalm
21-00.00
(6.40m)
1
47
Childs, Felicia
Newaygo
20-11.00
(6.38m)
1
47
Buffin, Hannah
Schoolcraft
20-11.00
(6.38m)
1
49
Francis, Jessica
Saugatuck
20-09.00
(6.32m)
1
50
Johnson, Taylor
Reed City
20-03.00
(6.17m)
1
51
Hilburn, Savannah
Eau Claire
20-00.00
(6.10m)
1
52
Nashed, Remonda
Reed City
19-09.00
(6.02m)
1
53
Williams, Gail
Parchment
19-05.00
(5.92m)
1
54
Pollaski, Kayla
Reed City
16-07.00
(5.05m)
1
54
Gring, Sonya
Montague
16-07.00
(5.05m)
1
56
Ludlow, Miranda
Marcellus
16-05.00
(5.00m)
1
57
Charles, Veronica
Montague
16-04.00
(4.98m)
1
Womens High Jump Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fox, Chloe
Muskegon Reeths-
5-02.00
(1.57m)
1
1
Vanderwall, Paige
East Kentwood
5-02.00
(1.57m)
1
3
Borgman, Molly
Holland West Ott
5-00.00
(1.52m)
1
3
Nieman, Stephanie
Battle Creek Lak
5-00.00
(1.52m)
1
3
Scott, Shianna
Kalamazoo Centra
5-00.00
(1.52m)
1
6
Peterson, Grace
Spring Lake
4-10.00
(1.47m)
1
6
Hulst, Natalie
Grand Rapids Sou
4-10.00
(1.47m)
1
6
Walker, Jasmyn
Muskegon Mona Sh
4-10.00
(1.47m)
1
6
Andrews, Gabby
St. Clair Shores
4-10.00
(1.47m)
1
6
Suchecki, Lydia
Spring Lake
4-10.00
(1.47m)
1
6
Quillen, Rachel
Hastings
4-10.00
(1.47m)
1
12
Anderson, Emonee'
Chippewa Hills
4-08.00
(1.42m)
1
12
Rose, Jordan
St. Joseph
4-08.00
(1.42m)
1
12
Buechner, Madison
Grand Rapids Ken
4-08.00
(1.42m)
1
12
MCNEAL, JENNIFER
Mt. Pleasant
4-08.00
(1.42m)
1
12
Gaiser, Alexis
Zeeland West
4-08.00
(1.42m)
1
12
Smith, Sophie
Zeeland East
4-08.00
(1.42m)
1
12
Meskill, Hannah
St. Joseph
4-08.00
(1.42m)
1
12
Martinie, Mikayla
Holland West Ott
4-08.00
(1.42m)
1
12
Wierenga, Sophia
Coopersville
4-08.00
(1.42m)
1
12
Morgan, Skye
East Kentwood
4-08.00
(1.42m)
1
22
Postma, Jessica
Jenison
4-06.00
(1.37m)
1
22
Glenn, Taylor
Niles
4-06.00
(1.37m)
1
22
Seath, Ashley
Big Rapids
4-06.00
(1.37m)
1
22
Geisthardt, Abby
Mt. Pleasant
4-06.00
(1.37m)
1
22
Garber, Katy
Hastings
4-06.00
(1.37m)
1
22
Helsen, Payton
Coopersville
4-06.00
(1.37m)
1
22
Wierenga, Val
Grandville
4-06.00
(1.37m)
1
29
Dehaan, Lauren
Lowell
4-04.00
(1.32m)
1
29
Jackson, McKenzie
Muskegon Mona Sh
4-04.00
(1.32m)
1
29
Root, Brianna
Battle Creek Lak
4-04.00
(1.32m)
1
29
Rooker, Amy
Fenton
4-04.00
(1.32m)
1
29
Bekius, Anna
Zeeland West
4-04.00
(1.32m)
1
29
Sage, Hannah
Fenton
4-04.00
(1.32m)
1
29
McClure, Morgan
St. Clair Shores
4-04.00
(1.32m)
1
29
Havens, Jessica
Hudsonville High
4-04.00
(1.32m)
1
29
Katerberg, Madi
Hudsonville High
4-04.00
(1.32m)
1
38
Fisher, Madie
Grandville
4-02.00
(1.27m)
1
38
Schurr, Paige
Jenison
4-02.00
(1.27m)
1
38
DeRuiter, Kennedey
Grand Rapids Sou
4-02.00
(1.27m)
1
38
Verbensky, Cassedi
Chippewa Hills
4-02.00
(1.27m)
1
38
Mixon, Jordan
Lowell
4-02.00
(1.27m)
1
38
Fortenberry, Lexi
Muskegon Reeths-
4-02.00
(1.27m)
1
--
Carpenter, Sarah
Grand Rapids Ken
NH
(--)
1
--
Kunst, Kendra
Grandville Calvi
NH
(--)
1
--
Perez, Kassandra
Big Rapids
NH
(--)
1
Womens High Jump Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Berg, Paige
Parchment
5-03.00
(1.60m)
1
2
Craig, Kara
Schoolcraft
5-00.00
(1.52m)
1
3
Bond, Ericka
Gary West Side
4-10.00
(1.47m)
1
4
Moak, Liz
Montague
4-08.00
(1.42m)
1
4
Ingle, Kathryn
Schoolcraft
4-08.00
(1.42m)
1
4
Brower, Callie
Hopkins
4-08.00
(1.42m)
1
4
Wright, LaShae
Central Montcalm
4-08.00
(1.42m)
1
8
Borton, Shalie
Carson City-Crys
4-06.00
(1.37m)
1
8
Lamance, McKayla
Maple Valley
4-06.00
(1.37m)
1
8
Hearon, Alanna
Gary West Side
4-06.00
(1.37m)
1
8
Vanorder, Mara
Evart
4-06.00
(1.37m)
1
12
Workman, Breanna
New Buffalo
4-04.00
(1.32m)
1
12
Grice, Ashleigh
Grand Rapids Wes
4-04.00
(1.32m)
1
12
Elder, Cia
Parchment
4-04.00
(1.32m)
1
12
Farrell, Amanda
Evart
4-04.00
(1.32m)
1
16
Coulter, Makayla
Saugatuck
4-02.00
(1.27m)
1
16
Jablonski, Lauren
Saugatuck
4-02.00
(1.27m)
1
16
Harrison, Lexi
Constantine
4-02.00
(1.27m)
1
--
Miller, Amy
Hopkins
NH
(--)
1
--
Pierce, Marissa
Maple Valley
NH
(--)
1
--
Hicks, Cassidy
Constantine
NH
(--)
1
--
Moravkova, Terezia
Newaygo
NH
(--)
1
Womens Long Jump Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Schultz, Christy
Muskegon Reeths-
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
2
Bracey, Sekayi
East Kentwood
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
3
Dotson, Sarita
Battle Creek Lak
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
3
Gaddy, Angelique
Grand Rapids Sou
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
5
Watson, Alon
Lowell
16-03.50
(4.97m)
nwi
1
6
Gulley, Jasmine
Muskegon Mona Sh
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
7
DenBesten, Shaina
Hudsonville High
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
8
Stiles, Kayla
Fenton
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
9
Longoria, Cheyenne
East Kentwood
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
10
Quillen, Rachel
Hastings
15-03.00
(4.65m)
nwi
1
11
Bruendl, Simone
Hastings
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
11
Dorothy, Heather
Allegan
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
11
Robison, Corey
Chippewa Hills
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
14
Chapin, Tori
Fenton
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
15
Meeuwsen, Laney
Zeeland West
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
16
LeRoux, Allie
Spring Lake
14-08.50
(4.48m)
nwi
1
17
Boomsma, Ally
Hudsonville High
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
18
Martinie, Mikayla
Holland West Ott
14-06.00
(4.42m)
nwi
1
19
Brown, Meredith
Fenton
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
19
Bond, Shelby
Allendale
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
21
Chouduri, Irada
Grandville
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
22
Snuggerud, Madison
Zeeland East
14-01.50
(4.31m)
nwi
1
23
Burt, Ariana
Muskegon Reeths-
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
23
VandenBerg, Brittany
Zeeland West
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
25
Fitzpatrick, Kaylee
Grandville
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
25
Norry, Liz
Grand Rapids Ken
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
27
Sheldon, Brie
Hastings
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
28
Morgan, Skye
East Kentwood
13-08.00
(4.17m)
nwi
1
28
Bowman, Leah
Grandville
13-08.00
(4.17m)
nwi
1
30
Williams, Ymani
Spring Lake
13-07.50
(4.15m)
nwi
1
31
Voet, Samantha
Hudsonville High
13-07.00
(4.14m)
nwi
1
32
Mesbergen, Katie
Zeeland West
13-05.50
(4.10m)
nwi
1
33
Domanski, Jodi
Coopersville
13-05.00
(4.09m)
nwi
1
34
Dittrich, Gabriela
Holland West Ott
13-04.00
(4.06m)
nwi
1
34
DeFrain, Lindsey
Mt. Pleasant
13-04.00
(4.06m)
nwi
1
36
DeWitt, Corrine
Muskegon Mona Sh
13-03.00
(4.04m)
nwi
1
37
Kuzma, Blake
Chippewa Hills
13-02.00
(4.01m)
nwi
1
38
Warner, Taylor
Hastings
13-01.00
(3.99m)
nwi
1
39
Wojahn, Leah
St. Clair Shores
13-00.50
(3.98m)
nwi
1
40
Bultema, Hayley
Grand Rapids Sou
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
40
Schelhaas, Rachel
Grandville Calvi
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
42
Perez, Kassandra
Big Rapids
12-11.50
(3.95m)
nwi
1
43
Harris, Marlee
Grandville
12-11.00
(3.94m)
nwi
1
44
Manu, Meagn
Battle Creek Lak
12-10.50
(3.92m)
nwi
1
45
Higgins, Breanna
Lowell
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
46
Nitz, Mollie
St. Clair Shores
12-09.50
(3.90m)
nwi
1
47
Head, Justice
Muskegon Mona Sh
12-09.00
(3.89m)
nwi
1
48
Baldwin, Rachel
Chippewa Hills
12-07.50
(3.85m)
nwi
1
49
Jones, Megan
Grand Rapids Ken
12-07.00
(3.84m)
nwi
1
49
Reynolds, Rachel
St. Clair Shores
12-07.00
(3.84m)
nwi
1
51
Dedivanaj, Liria
Fenton
12-06.00
(3.81m)
nwi
1
52
Kennedy, Jessica
Muskegon Mona Sh
12-05.50
(3.80m)
nwi
1
53
Blouw, Rachel
Wyoming Kelloggs
12-04.00
(3.76m)
nwi
1
54
Helsen, Lauren
Coopersville
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
55
Rubleski, Paige
Spring Lake
12-01.00
(3.68m)
nwi
1
56
Boender, Katie
Grand Rapids Sou
12-00.00
(3.66m)
nwi
1
56
Doorenbos, Chelsey
Grand Rapids Ken
12-00.00
(3.66m)
nwi
1
58
Singler, Cassandra
St. Joseph
11-11.00
(3.63m)
nwi
1
58
Bont, Mallory
Hudsonville High
11-11.00
(3.63m)
nwi
1
60
Roche, Emily
Lowell
11-09.00
(3.58m)
nwi
1
61
Scarfone, Andrea
Big Rapids
11-08.50
(3.57m)
nwi
1
62
Knoper, Carly
Allendale
10-09.00
(3.28m)
nwi
1
63
Boersema, Sarah
Holland West Ott
10-04.00
(3.15m)
nwi
1
64
Heidenga, Abbey
Coopersville
9-08.00
(2.95m)
nwi
1
65
Haalfman, Michelle
Mt. Pleasant
9-02.00
(2.79m)
nwi
1
65
Choi, SangA
Grand Rapids Sou
9-02.00
(2.79m)
nwi
1
--
Alvarado, Martha
St. Clair Shores
FOUL
(--)
nwi
1
--
Brooks, Chianti
Battle Creek Lak
FOUL
(--)
nwi
1
--
Taylor, Julia
Allendale
FOUL
(--)
nwi
1
--
Anderson, Emonee'
Chippewa Hills
FOUL
(--)
nwi
1
--
Ebbert, Maddie
Mt. Pleasant
FOUL
(--)
nwi
1
--
Ulsh-Cherry, Alee'a
East Kentwood
FOUL
(--)
nwi
1
--
Hanson, Brianna
Zeeland West
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Meadows, Elaina
Schoolcraft
17-02.50
(5.25m)
nwi
1
2
Brower, Callie
Hopkins
16-04.50
(4.99m)
nwi
1
3
Hunter, Tyeisha
Gary West Side
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
4
Wood, Payton
Parchment
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
5
Stewart, Ashley
Gary West Side
15-02.50
(4.64m)
nwi
1
6
Richards, Rylee
Parchment
14-05.50
(4.41m)
nwi
1
7
Goldby, Aashion
Gary West Side
13-10.50
(4.23m)
nwi
1
8
Joppie, Hadley
Maple Valley
13-05.50
(4.10m)
nwi
1
8
WELCH, TIFFANY
Schoolcraft
13-05.50
(4.10m)
nwi
1
10
Bregg, Ellen
Hopkins
13-02.50
(4.03m)
nwi
1
10
Barde, Ellie
Saugatuck
13-02.50
(4.03m)
nwi
1
12
Krcatovich, Morgan
Hopkins
12-11.50
(3.95m)
nwi
1
13
Larsen, Kandys
Maple Valley
12-10.50
(3.92m)
nwi
1
14
Hymer, Addison
Ovid-Elsie
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
14
Boyd, Michelle
Farwell
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
14
Fournier, Tina
Evart
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
17
Lucas, Danica
Constantine
12-09.50
(3.90m)
nwi
1
17
Grice, Ashleigh
Grand Rapids Wes
12-09.50
(3.90m)
nwi
1
19
Kugle, Savannah
Eau Claire
12-09.00
(3.89m)
nwi
1
20
Burgess, Maddie
Newaygo
12-07.50
(3.85m)
nwi
1
21
Kohane, Maria
Grand Rapids Wes
12-06.00
(3.81m)
nwi
1
22
Krugh, Taylor
Eau Claire
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
23
Farrell, Amanda
Evart
12-01.50
(3.70m)
nwi
1
24
Li, Lulu
Newaygo
12-01.00
(3.68m)
nwi
1
24
Sprik, Hannah
Big Rapids Cross
12-01.00
(3.68m)
nwi
1
24
Miller, Tayler
Central Montcalm
12-01.00
(3.68m)
nwi
1
27
Sinclair, Jessica
Hopkins
12-00.50
(3.67m)
nwi
1
28
Pfifer, Ashley
Eau Claire
11-10.00
(3.61m)
nwi
1
28
Herr, Emma
Schoolcraft
11-10.00
(3.61m)
nwi
1
30
Richmond, Olivia
Grand Rapids Wes
11-09.50
(3.59m)
nwi
1
31
Stalter, Shay
Farwell
11-09.00
(3.58m)
nwi
1
32
Micka, Lacey
Ovid-Elsie
11-08.00
(3.56m)
nwi
1
33
Assemany, Savannah
Carson City-Crys
11-07.00
(3.53m)
nwi
1
34
Bower, Zoey
Montague
11-05.00
(3.48m)
nwi
1
35
Dalton, Kila
Gary West Side
10-11.00
(3.33m)
nwi
1
36
Dorn, Gabbi
Ovid-Elsie
10-10.75
(3.32m)
nwi
1
37
Bagwell, Myiah
Parchment
10-07.50
(3.24m)
nwi
1
38
Hipps, Ta'Kai
Eau Claire
10-05.00
(3.18m)
nwi
1
39
Butler, Jordan
Parchment
10-01.50
(3.09m)
nwi
1
40
Churchill, Olivia
Montague
9-07.00
(2.92m)
nwi
1
41
Squires, Lauren
Saugatuck
9-00.00
(2.74m)
nwi
1
Womens Pole Vault Div I and II
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pollatz, Janina
Grand Rapids Chr
11-06.00
(3.51m)
1
1
LeRoux, Allie
Spring Lake
11-06.00
(3.51m)
1
3
Drouillard, Erin
Chippewa Hills
10-06.00
(3.20m)
1
4
Whitford, Alex
Grand Rapids Sou
10-00.00
(3.05m)
1
4
Chapin, Tori
Fenton
10-00.00
(3.05m)
1
6
Means, Camille
East Kentwood
9-00.00
(2.74m)
1
6
Rose, Jordan
St. Joseph
9-00.00
(2.74m)
1
6
Jacobs, Morgan
East Kentwood
9-00.00
(2.74m)
1
6
Harmsen, Melissa
Hudsonville High
9-00.00
(2.74m)
1
6
Kroesing, Sydney
Grandville
9-00.00
(2.74m)
1
6
Huisken, Lydia
Coopersville
9-00.00
(2.74m)
1
6
Emmery, Hannah
Battle Creek Lak
9-00.00
(2.74m)
1
6
Smith, Sam
Allendale
9-00.00
(2.74m)
1
14
Haskins, Lexi
Jenison
8-00.00
(2.44m)
1
14
Shoup, Amy Grace
Ludington
8-00.00
(2.44m)
1
14
Johnstone, Sam
St. Clair Shores
8-00.00
(2.44m)
1
14
Cortes, Alexis
Wyoming Rogers
8-00.00
(2.44m)
1
14
Pylman, Alexis
Big Rapids
8-00.00
(2.44m)
1
14
Emaus, Katlynn
Grand Rapids For
8-00.00
(2.44m)
1
14
Gaunt, Jordyn
Battle Creek Lak
8-00.00
(2.44m)
1
21
Goggins, Erin
Hastings
7-00.00
(2.13m)
1
21
Hop, Bethany
Hudsonville High
7-00.00
(2.13m)
1
21
Boeve, Alecia
Zeeland West
7-00.00
(2.13m)
1
21
Meskill, Hannah
St. Joseph
7-00.00
(2.13m)
1
21
O'Rourke, Emily
Grand Rapids For
7-00.00
(2.13m)
1
21
OETMAN, JENNA
Grand Rapids Sou
7-00.00
(2.13m)
1
21
Keefe, Amber
Grand Haven
7-00.00
(2.13m)
1
21
Czinder, Leah
Hastings
7-00.00
(2.13m)
1
21
McKenzie, Audrey
East Kentwood
7-00.00
(2.13m)
1
30
Irvine, Corrina
Muskegon Reeths-
6-00.00
(1.83m)
1
30
Sawyer, Annie
St. Joseph
6-00.00
(1.83m)
1
30
Kroll, Mikaela
Grand Haven
6-00.00
(1.83m)
1
30
Johnson, Kaley
Muskegon Reeths-
6-00.00
(1.83m)
1
30
Pek, Christyn
Muskegon Reeths-
6-00.00
(1.83m)
1
30
Klubeck, Kelly
Zeeland West
6-00.00
(1.83m)
1
30
Haney, Lauren
Jenison
6-00.00
(1.83m)
1
30
Momber, Kelly
Grand Rapids Ken
6-00.00
(1.83m)
1
30
Vandermel, Shelby
Hastings
6-00.00
(1.83m)
1
30
Simone, Stenfors
Grand Haven
6-00.00
(1.83m)
1
--
Samp, Marina
Spring Lake
NH
(--)
1
--
Voetberg, KC
Grand Rapids Sou
NH
(--)
1
--
Snuggerud, Madison
Zeeland East
NH
(--)
1
--
Thornton, Drue
Chippewa Hills
NH
(--)
1
--
Medendorp, Emily
Zeeland West
NH
(--)
1
--
Blouw, Rachel
Wyoming Kelloggs
NH
(--)
1
--
Hamacher, Kaitlin
Hudsonville High
NH
(--)
1
--
Strouse, Amy
St. Clair Shores
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Div III and IV
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Devenney, Jordan
Schoolcraft
10-06.00
(3.20m)
1
2
Bowe, Lexi
Grand Rapids Wes
8-06.00
(2.59m)
1
2
Stewart, Jadelynn
Maple Valley
8-06.00
(2.59m)
1
4
O'Rourke, Abby
Grand Rapids Wes
7-06.00
(2.29m)
1
5
Gutowski, Tori
Grand Rapids Wes
6-06.00
(1.98m)
1
6
Dockter, Shawna
Maple Valley
6-00.00
(1.83m)
1
6
Flood, Audrey
Saugatuck
6-00.00
(1.83m)
1
6
Miedema, Samantha
Hopkins
6-00.00
(1.83m)
1
--
Helmer, Taylor
Farwell
NH
(--)
1
--
Garcia, Joanna
Constantine
NH
(--)
1
--
Schultz, Randa
Farwell
NH
(--)
1
--
Miedema, Kennedy
Hopkins
NH
(--)
1
--
Blodgett, Katie
Maple Valley
NH
(--)
1
--
Garver, McKenzie
Farwell
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#grand-valley
#state
#laker-challenge
More news
2013 Results - Spartan XC Invitational
66 shares:
Grand Valley State Laker Challenge
,
Allegan High School Track & Field and Cross Country - Allegan, Michigan
,
Allendale High School Track & Field and Cross Country - Allendale, Michigan
,
Big Rapids High School Track & Field and Cross Country - Big Rapids, Michigan
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Grand Haven High School Track & Field and Cross Country - Grand Haven, Michigan
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2022
1
2015
3
2014
4
2013
8
2012
5
Show 2 more
Hashtags
#grand-valley
#state
#laker-challenge
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!